Zásadní informace, jak mít krásnou tvář

15. ledna 2011 v 11:43 | Cooky |  Kosmetika
Čas se nedá zastavit, ale vy můžete udělat vše pro to, aby na vás nebyl znát. Vyžaduje to od vás jen disciplinu a pravidelnou péči.
a

1. Kosmetická inventura
Je ideální čas udělat velký průvan ve vaší kosmetické výbavě a nemilosrdně vyházet vše, co už vám na toaletce stojí podezřele dlouho. Možná se budete divit, co objevíte za poklady. Žádný přípravek přitom nevydrží navěky. Zatímco u potravin si jejich trvanlivost hlídáme, krémy či rtěnky většinou používáme, dokud prostě nedojdou, přestože doba spotřeby je u nich stejně důležitá. Na většině kelímků a lahviček najdete datum expirace za dva až tři roky. Ovšem pozor - to se mění, jakmile začnete přípravek používat. Načatá kosmetika vydrží podstatně méně. U pěsticí kosmetiky se tato doba pohybuje kolem dvanácti měsíců, u dekorativní je ještě kratší. Např. s řasenkou se rozlučte do půl roku, s make-upem nejpozději za rok. Jen tak se vyhnete riziku alergických reakcí či potížím způsobeným přemnoženými bakteriemi. Pokud některý z připravku změní barvu, konzistenci nebo vůni, zbavte se ho ihned bez ohledu na datum spotřeby.
2. Nic se nemá přehánět
Podlehla jste čarovnému kouzlu zázračných látek, které mají vaší pleti pomoci, a bezhlavě nakupujete každou novinku? Buďte opatrnější. Než utratíte dalších pár stovek, raději si zjistěte, pro jakou věkovou kategorii je přípravek určený. Každá z účinných látek pomáhá pleti s jiným problémem a je zbytečné (a hlavně předčasné) zatěžovat třicetiletou pleť krémy, které řeší trable související s padesátkou.
3. Bez odlíčení? Nikdy!
Sáhněte si do svědomí a přiznejte, kolikrát jste za uplynulý rok šla do postele bez perfektně očistěného obličeje… Vy si to možná nepamatujete, ale vaše pleť ano a brzy vám to spočítá i s úroky.  Během spánku potřebuje vynaložit veškerou energii na svou regeneraci, a to s póry zanesenými make-upem či mastnotou jde jen velmi těžko. Okamžitým trestem za ulehnutí s nalíčenou tváří jsou pak polámané řasy a probuzení s oteklýma, bolavýma očima. Ale večerní čistění je důležité, nejen pokud se líčíte. Také nenalíčená pleť potřebuje důkladně zbavit nečistot, které na ní přes den ulpěly, a mazu, který sama vyprodukovala. Ani při sebevětší únavě proto tento krok nevynechávejte. Stejně nezbytné je použít tampon s pleťovou vodou i ráno, než nanesete krém a make-up.
4. Generální úklid
Každodenní sprcha či koupel je pro vás samozřejmostí, ale kdy jste naposledy podobnou proceduru dopřála svým kosmetickým pomocníkům? Zanedbávané nebývají jen hřebeny a kartáče na vlasy, ale také štětečky na stíny, houbičky na make-up a pudrové labutěnky, které několikrát za den přicházejí do styku s vaší pletí. Umíte si představit, co se na ně po několika měsících věrné služby 'nachytá'? Raději hned proveďte generální úklid a vyperte je v mýdlové vodě a po zbytek roku jim podobnou očistu dopřávejte nejlépe každý týden.
5. První pomoc - trocha pohybu
Možná si teď řeknete, že nepotřebujete hubnout, takže není důvod trápit tělo. Omyl. Pohyb je důležitý i pro krásu, pomůžete vám získat svěží, zdravou pleť. Bez něj v organismu hůře fungují regenerační procesy, takže ani pokožka není schopná se zotavovat a obnovovat tak, jak by měla. Výsledek? Zašedlá mdlá pleť. Stačí trocha cvičení a malá procházka několikrát týdně a uvidíte změnu.
6. Naplánujte stěhování
Až budete prohlížet a třídit svou kosmetickou výbavu, ověřte si, zda 'bydlí' na správné adrese. Každému přípravku svědčí jiné místo. Například make-up byste podle odborníků neměla mít uložený v koupelně, protože ve vlhku se daří plísním, které ho mohou 'kontaminovat'. Na poličce vystavené flakonky parfémů sice krásně vypadají, ale ohrožují vůni, která se v nich skrývá, zejména pokud na ně dopadá přímé sluneční světlo. Lépe jim bude ve skříňce či šuplíčku. Obecně kosmetickým přípravkům nesvědčí vysoké teploty, nebezpečnou chybou je například pokládat toaletní taštičku blízko topení či dokonce na něj.
7. Žádné zlozvyky
Splnění tohoto novoročního slibu vás nebude stát moc námahy ani peněz. Jednoduše se hlídejte a vyvarujte se několika nejrozšířenějších nešvarů, které zbytečně dostávají pleť do styku s nečistotami a bakteriemi. Přestaňte roztržitě přejíždět prsty po obličeji. Nejenže si poškodíte make-up, ale podělíte se s pokožkou o vše, na co jste během dne sáhla. Zvykněte si několikrát týdně očistit svůj mobilní telefon vlhčeným ubrouskem, nejlépe s antibakteriálním účinkem. Přístroj, který vytrvale putuje mezi stolem, kapsou, kabelkou apod., tolikrát denně přiložíte k tváři, že není divu, že se objevuje nový dermatologický problém - vyrážky v místě, kde se obličeje dotýká. A do třetice nepodceňujte význam nabírání krému špachtličkou. Už žádné prsty nehygienicky ponořené v kelímku!

Zdroj: jenprozeny.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |