Být perfektní

23. dubna 2011 v 17:31 | Cooky |  Já píšu
Každá dívka má sen - být nádherná, úspěšná, milující, oblíbená, chtěná, užitečná,...a našlo by se toho ještě spoustu. Chceme být dokonalé. Dokonalosti nikdy nedosáhneme, ale můžeme se jí alespoň trochu přiblížit. Jak a čím? Na to by si měla každá z vás najít svůj způsob a svoji cestu.


Perfektní není zdaleka nikdo. Všichni máme chyby. Někdo jich má více, někdo méně, ale věře, že v nikom nenajdeme úplný ideál a již zmiňovanou dokonalost. Nenaleznete člověka, na kterém by vám absolutně nic nevadilo. Bezchybná osoba po světě zkrátka a dobře nechodí. Ale je to dobře nebo špatně? Jistěže dobře - lidé se díky svým chybám mohou zdokonalovat a být lepšími. Mají za čím jít, co řešit.

Někteří lidé - a to především slečny - si myslí, že dokonalé jsou. Toto domnění získají tím, že vidí, jak krásné jsou, moc dobře si to uvědomují, jsou velice oblíbené, každý kluk se za nimi otočí, vše jim vychází a v životě na ně zatím nečíhala žádná překážka. Neříkám, že je špatné vidět svou krásu - to je dobře. Ale všechno s mírou, jak se tak říká, že? Takže jistě - vědět o sobě své přednosti je fajn, ale nazývat se dokonalou? To jistě ne. Pokud tento článek čte nějaká dívka, která o sobě tvrdí, že perfektní prostě JE, tak tady pro ni mám pár slov: Na světě najdeš lidi, kteří tě překonají. Nejsi nejlepší a dokonce ani nejkrásnější. Nejchytřejší také ne. Ano, jsi třeba vážně moc a moc fajn, ale chyby máš i ty. Nebuď zahleděná do sebe. Zkus si všímat také jiných věcí. Možná uvidíš to, co si nikdy neviděla. Krásu světa a né krásu jen sama sebe. Třeba se naučíš být skromnější a poznáš věci, které jsi dřívě poznat ani nechtěla.

Kdo je pro mě perfektní? Jistě - to není nikdo. Takže použiji lepší výrazy. Kdo se podle mě dokonalosti přibližuje? Lidé s obrovským srdcem, kteří jsou ochotni pomoci druzím. Jsou to lékaři, lidé, věnující se chudobě a pomáhají, bohatí lidé, kteří se v penězích neutápí, ale pomáhají jimi druhým, třeba chudým městům, hladovým lidem, oblastem postihnutým katostrofami...Takovýchto hrdinů není mnoho, ale jsem velice ráda, že JSOU a mají obrovskou ochotu.

Ať už jste jakýkoliv - snažte se být co možná nejlepšími, otevřete svá srdce druhým, pomáhejte a svět bude mnohem krásnější.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co se ti na mém blogu nejvíce líbí?

Články
Rady
Fotky
Grafika
Tutoriály

Komentáře

1 ♥Bubble♥ ♥Bubble♥ | Web | 23. dubna 2011 v 20:46 | Reagovat

Moc hezký článek :) a takové holky poznám, které si o sobě myslí, že jsou nejlepší a "dokonalé" no jo, ale jim to nikdo nevymluví.

2 T, ♥ T, ♥ | Web | 24. dubna 2011 v 10:38 | Reagovat

Hezký článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |