Květen 2011

TOP 100

31. května 2011 v 21:10 | Cooky |  Nezařazené
Byla jsem zařazena do žebříčku TOP 100 módních blogů! Můj blog je o módě sice jen z části, ale nabídku, která mi byla zaslána jsem ráda přijala! :)
TOP 100 - módní blogy
Odteď budete tuto inkonku výdat v mém menu! :)
Pokud se vám tedy můj blog líbí, tak klikněte na "to se mi líbí" na této stránce.
Jen mě pěkně štve, že mi tam nenapsali moji přezdívku, ale jméno!! Nevím, proč to :(


Rozzářené oči

31. května 2011 v 18:43 | Cooky |  Já píšu

A MOJE NERVY V HAJZLU

Přeji vám ,mé milé krásky, krásný den plný pohody. Jaký byl můj den?
Ano, jistě jste se zde už dočetli, že jsem na praxi v MŠ. A s tím souvisí nadpis, ale nazapomínejme ani na podnadpis. Dnes byla akce akcí - dětský den. Ach, byla jsem převlečená v masce šaška a stála jsem na přímém slunci několik hodin. Pokud mě nepostihne úpal, pogratuluji své skvělé imunitě.
No pojďme k těm rozzářeným očkám. Polemizuji nad tím, zda děti baví atrakce, nebo je odbyjí za účelem zístak odměnu. Dle mého se na tu odměnu třepou, protože vše neustále opakovaly a následně si chodily pro odměny, které byly převážně v podobě nějakého bonbonu či jiné sladkosti.
Doufám, že z těch sto fotek, které byly pořízeny uvidím minimálně jednu, abych ji sem mohla dát a vy jste viděli, jak stylový může šašek být. Červeno-zelený - to znamená vážně bláznivý! Nechybělo líční, které jsem sladila - rudé rty a zelené stíny. Jistě, děti tohle vůbec nevnímají, ale přeci jenom tam byli i jejich rodiče....a i šašek musí nějak vypadat! ;)
No a ty mé nervy? Jsem tam 3. týden (už poslední) a už mám v posledních dnech chuť ty dětičky vypleskat! Neustále na sebe žalují, brečí, když něčí noha nechtíc zavadí o tu jeho. Nejvím mě baví, jak už se v tak malých lidičkách dá poznat dokonale povaha, která jim byla dána do vínku - už teď poznáte fifleny, mrchy, dobré lidi, pomlouvačné krávy, uťáplé osoby a tak dále a tak dále.....

Už dál psát nemohu, ač bych chtěla, ale popadl mě hlad, tak jdu vykramovat lednici....

Pohádka není vždy jen pohádka

30. května 2011 v 14:49 | Cooky |  Na téma týdne

ANEB REALITA TU VŽDY BUDE

Pohádky jsou příběhy plné napětí, které jsme v předškolním věku denně slýchávaly, když nám je paní učitelky ve školce ochotně předčítaly. Ponořili jsme se do pestrého děje a představovali jsme si, že jsme hlavními hrdiny, kteří na konci celého píběhu působí jako spasitelé a jako obraz dobra.
A jak to tak už bývá, i z maličkého 5ti letého dítka vyroste velký člověk, který má už tolik rozumu, že pohádkám přestane věřit a zaměří se na krutou realitu, kterou musí deno-děnně řešit a prožívat.
Pohádky jsou krásné, růžové a vše dopadá dobře, až je mi líto, že těmto iluzím už dávno nevěřím. Když nad tím tak ale uvažuji, do věku, kdy jsem pohádky hltala ze všech sil, bych se už nikdy nechtěla vrátit. Jsem ráda, že jsem ve věku, ve kterém jsem - sladkých 16, říkám si.

Teď jsem si vyzkoušela, jaké to je, se do školky po deseti letech vrátit. A to v roli paní učitelky, jsem totiž na praxi. Teď už to nejsem já, kdo pohádky poslouchá, teď jsem ta, která je čte dětem. Baví mě přesvědčení, že příběh umím velice krásně podat a všichni mě s radostí poslouchají. Řekněme, že "trpím" jakýmisi vlohami, které v této profesi plně využívám. Příběh může být jakkoli napsán, je vlastně jedno, o co tam jde, pohádku musí umět člověk prodat! Každá pohádka bude od každé osoby znít jinak. Vše záleží na tom, jak to přečtete. Může být perfektní pohádka, která má snad vše, na co si vzpomenete, ale pokud ji čte člověk, který u toho třeba koktá a nějaké čárky mu nic neříkají, ze skvělé pohádky se může rychle stát naprostý brak. Jsem ráda, že mezi mé přednosti patří recitace a mluvený projev (taktéž psaný, ale o tom se teď nabavíme). Tyto vlastnosti se dají v tomto směru perfektně využít.
To jsem se ale zaměřovala na pohádky v souvislosti s projevy a mateřskými školami. Slovo "pohádka" se dá rozebrat v mnoha dalších směrech, nemám pravdu?

Máte vysněnou pohádku? Máte jakési představy, za kterými si jdete? Odpovím si sama - jistěže máte. I já mám namyšlený překrásný příběh, který se pokusím prožít. Chcete mou pohádku znát?
Dostuduji tuhle nicotnou školu, která mi nedává shola nic, jen nervy a žádnou radost (tedy kromě úžasných lidí, které jsem měla tu čest poznat), udělám si roční kosmetický kurz, na rok pojedu bydlet do Londýna, poté se přestěhuji do Prahy, kde si najdu práci jako kosmetička a přitom budu spisovatelka na volné noze (nazveme to tak).
Můj život si nepředstavuji jako skoro každá dívka. Všechny si v hlavě vykreslují ty nejkrásnějí pohádky o dokonalém manželovi a překrásných dětech s plavými vlásky. Má představa je zcela jiná. Žádné děti, žádný manžel. Jistě, žít s někým, to ano, ale to by mi ke štěstí opravdu stačilo.

Fotky na téma: RICH GIRL

29. května 2011 v 15:37 | Cooky |  Fotky
Nevím proč RICH GIRL, ale příjde mi to nejblíž...

Keci keci

29. května 2011 v 12:45 | Cooky |  Já píšu
Ahoj krásky, všem přeji skvělý den!
Nejdříve bych vám moc chtěla poděkovat za vaši návštěvnost, která mi každým dnem roste (musím zaklepat)! :)
Dnes bych chtěla natočit nějaké to video. Jedno už natočené mám (na to téma), jenže moc se mi nelíbí, takže ho možná přetočím - ještě nevím!
Spala jsem asi do půl dvanácté (u mě nic zajímavého). Hned jsem si dala oběd, což obvykle nedělám! Sotva jsem se vzbudila, všichni zase zalezli a stejně jsem opět skončila sama ve svém pokoji! :D
V posledních dnech se mi zdají fakt zajímavé sny! :D Zdají se mi teď vlastně jen dva druhy snů - jeden, že lidstvo postihlo temné časy, není slunce a všichni jsou zmatení a druhý druh snu,..no, jak bych to řekla? :D Domyslete si....
No já se jdu zkulturnit, ať nevypadám jak strašák! Tak teda zatíím! <3

Oooo, ještě jsem zapoměla! Dost mě už štve nynější layout! Musím udělat nový. Vlastně už mám jeden hotový, ale nevím nevím no, zkusím ještě jiný! :)

Mé JÁ je maska, ne "nahá" kůže

28. května 2011 v 17:32 | Cooky |  Já píšu
Make up je jakási maska, přiznejme to. Když se dívka namaluje, vypadá jinak. Ne o moc, ale vypadá. Některé slečny šminky dělají starší, jiné o moc hezčí. Jaký efekt mají na mě? Nepřipadám si jako ošklivá až odporná nula.
Make up mi dodává sebevědomí, když ho nemám, cítím se špatně, nejistě. Proto ve společnosti musím být namalovaná, jinak bych nikam nešla a pokud ano, seděla bych v tom nejčernějším koutě, aby mě nikdo neviděl. Netvrdím, že jsem bez makeupu totální strašidlo, vypadám prostě normálně, ale je tu ALE, s make upem jsem to prostě JÁ! Žádná uťápnutá myška, ale společenská osoba!
Jak jste na tom vy? Nosíte rádi "masku" nebo se nemalujete? Odsuzujete holky, co se hodně líčí?
Já mám ráda výrazné líčení, přiznávám. Mám ráda, když to jde vidět. Prostě líčení se vším všudy - tvář, obočí, oči, řasy, rty! Ale je to dáno tím, že je to má záliba. Třeba i v sobotu, když nikam nejdu se líčím - ale nějak netradičně, zkouším něco nového, i nějaké líčení na nějakou párty v převlecích. Včera jsem se zkoušela nalíčit álá mrtvola! :D Prostě fantazii se meze nekladou!

Mělo to jít do soutěže

28. května 2011 v 14:01 | Cooky |  Nezařazené
Jedno z mých affs pořádalo soutěž - měla se vytvořit obálka časopisu! Já tedy tvořila, tvořila a ono pak soutěž vůbec neudělala!! :(
No tak vám to alespoň ukážu....
Ps: na fotce jsem já a tudíž nemusím zdůrazňovat - žádné kopírování, že??!!!

Lak na vlasy: L´oréal studio line fix and shine

27. května 2011 v 21:54 | Cooky |  Kosmetika
Dnes jsem si zakoupila tento lak na vlasy. Stál mě pouhých 80 Kč, což myslím, že je slušné na to, jakou značku "nosí".
Co se píše na etiketě opravdu nelže! Tento lak slibuje po aplikaci zářivý lesk - vlasy se po něm opravdu lesknou. Pro mě je to výhoda, protože mám vlasy hodně suché z žehlení, foukání a z ostatních faktorů. Ale z tohoto důvodu bych ho nedoporučovala těm, kdo má vlasy mastné a musí je často mýt, protože po aplikaci by měly ještě mastnější efekt (např. u mých vlasů žádný mastný efekt není - zdravě se lesknou).
Lak se dá velice snadno rozčesat a vlasy vůbec neslepuje. Příjde mi velice šetrný, není to žádný beton, ale přesto vlasy skvěle drží.
Tento lak vám mohu jen doporučit!

Dnešní ideál krásy

27. května 2011 v 14:09 | Cooky |  Já píšu

ANEB LEZOUCÍ KOSTI POTAŽENÉ KŮŽÍ JSOU PRÝ SEXY

Jaký je dnešní ideál krásy? To už přímo dýchá z podnadpisu. Jsou to vyzáblé vysoké postavy, na kterých nečekejme nic moc k vidění - ženských tvarů, něco jako prsa a boky, se nedočkáte. "Buďte vychrtlé, mějte hlad a pak můžete být modelkami" říká dnešní módní svět.
Hm, jak sexy tělo - lezoucí žebra jsou opravdu neodolatelně k sežrání (velice silná ironie). Pokud se podíváte na fotky z koncentračních táborů a porovnáte je s některými fotkami modelek, naznáte jistou podobu. Žena na fotce je chodící kostra, ale to je pravděpodobně ještě v normě, protože jsem našla ješte vychrtlejší modelky. Stačí si jen zagooglit - zvednutí žaludku zajištěno! Pro mě je to odstrašující případ!

Chtěli jste nebo chcete být modelka? No i mě by se to líbilo - přiznávám, ale pokud to znamená mít takovouto postavu, tak se kariéry tohoto druhu raději vzdám. Vážím 50 kg a to kdybych řekla v nějaké modelingové agentuře, tak to zřejmě považují za sprosté slovo a nazvou mě tlustoprdkou!

Zajímá mě, zda se tento ideál bude držet věčně, nebo se postupem času vrátíme k takzvaným venuším s bujnými tvary.

Když si to tak vezmu, všude nás obklopují štíhlí lidé. Nemluvím teď o reálném světě, mluvím o tom světě virtuálním. Televize, reklami, počítače, transparenty. Zkuste se zamyslet a hledat hluboko v paměti, zda vás napadne jméno nějaké tlusté herečky. Napadá? Pokud ano, tak se divím, protože já na nic nepřišla. Zato kdybych měla vyjmenovat vychrtlé herečky, napadá mě jich spousta. Považuji to za poměrně smutný výsledek. Znamená to snad, že lidi s nějakým tím kilíčkem navíc nemají ve švětě šanci, že jsou odepsané a světem nechtěné?

Koukněme se na normální svět - po ulicích chodí spousta lidí, minimálně každý pátý má nějaké kilo navíc. Takže každý pátý člověk je totálně antisexy a vedou jen tací, co na nich visí oblečení a nevábně jim vylézají všechny kosti? Je to všechno postavené na hlavu!

Kdo vůbec určil již zmiňovaný vychrtlý ideál? Módní návrháří? Řekněme, že většina návrhářů jsou gayové. Pak by bylo logické, že vybírají modelky s neženskými postavami. Ženské se jim prostě nelíbí a tak vybírají takové, které se od ženského těla co nejvíce liší. Tuto teorii připouštím, nenapadá mě lepší vysvětlení. Pokud vás ano, ráda si vaše názory přečtu.

A už jen závěrem - čekám na dobu, kdy se svět vzpamatuje a mladé dívky si nebudou ničit zdraví a psychiku s přáním stát se modelkou. Tato kariéra může dopadnout třeba i smrtí. Ano, jak jistě víte, jíst se musí, bez toho organismus fungovat nemůže a nebude!

Nail inspiration

26. května 2011 v 20:32 | Cooky |  Nehty
Nehtíčky - kdo by je rád nezdobil?? :) Tady máte nějakou inspiraci....vybrala jsem docela zajímavé fotky
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |