Černá ovce aneb nikdy nebudu taková, jakou mě chcete mít

9. května 2011 v 15:29 | Cooky |  Já píšu
Možná to znáte, možná ne, ale já se ve své rodině cítím naprosto mimo. Jsem absolutně odlišná od všech tady okolo. Chci žít, jsem člověk společenský a přátelský, jsem požitkář, beru každou příležitost, jsem ambiciózní. Ale co oni? Sedí, leží, nikam nejdou, nemají přátele, s nikým se nevýdají, mají otrávené ksichty a tím mě otráví taky, hned co se moje oči střetnou s těmi jejich.

Netvrdím, že si s nimi nerozumím, nebo je nemám ráda, ale vzdaluji se od nich čím dál více. Vím, že by mě chtěli mít jinou - lepší, podle jejich představ. Chtěli by mě jako slušnou holčičku - takovou, jaké jsou moje starší sestry - ctnost sama. Ale promiňte mi, já taková nikdy nebudu. Být pannou do 20? Pche, o svou "čistotu" jsem přišla ve věku, kdy to zákon povoloval. A nemyslete si, že jsem nikdy nesmočila rty v alkoholu, protože smočila. Nikdy nebudu mít krásné známky tak, jak by si má rodinka přála. Budu vybočovat - a to vždycky. Že jsem divoká, nestoudná,...? Nikdy se nechci přiblížít tomu, čím jste právě vy. Nikdy se nechci podobat na své rodiče. (Promiň tati, pokud si tyto řádky pročítáš)
Život pro mě není křivda ani otročení, je to něco, co chci důstojně prožít a děkuji za tu poctu, že tu jsem. Jenže můj příchod na svět možná nebyl zase tak radostným. Nechtěná dcerka, třetí v pořadí, jejíž život byl tvrdě vybojován matčinými slzami. Ale jsem tu - sláva.
Jak se tu vůbec cítím? Jako ptáček v kleci, který jen čeká na to, až bude moci ven. Jako černá ovečka mezi bílými. Vrátím se domů a čeká mě pokaždé to stejné. Dvě ženy otrávené svým bytím. Má matka - mladá věkem a přitom stará. Nádherná žena, která se nádhernou být nesnaží, zanevřela, vzdala to. Její život už bude jen TOHLE. Pak tu na mě čeká ještě někdo další - má sestra, která to vzdala ještě dřív než ta, co nám dala život. Dnes jí je 18. Všechno nejlepší. Škoda, že to nejdeš ani oslavit. Ani o to nestojíš. Ani nemáš s kým. Je mi to líto, po tváři mi tečou slzy. Ze všech sil se snažím být jiná než vy dvě, protože vidím, co máte za životy. A proto jsme tak rozdílné, proto se za mě stydíte, proto vás vytáčím, proto se mnou netrávíte čas. Nejblíž je mi ten, který je mi z rodiny nejdál. Jsme stejná krev. Oba nechtění s pocitem, že nás nikdo nemiluje a že o nás nikdo nestojí. Škoda, že jsi mě vždycky tak extrémně vytáčel a já za svými plnými rty dusila hanebná slova, jenž jsem na tebe chtěla sesypat. Ale miluji Tě.
Ráda bych teď prohlásila tu nejsobečtější věc, kterou v sobě chovám. Nikdy nebudu mít nikoho radši, než sebe. Žiji tu pro sebe - svůj život. Jsou to má rozhodnutí, mé chyby, mé lásky, mé psaní, mé názory.
Neserte se mi do života a nepokoušejte se mě převychovat - na to je krapet pozdě. Je mi líto, že má vlastní matka necení to, co dělám nebo chci dělat. Zajímá ji JENOM ŠKOLA. "Kdybys propadla, musela bych se stydět." říká. Takže tím chce naznačit, že studuji pro ni, aby se studem nepropadla až do Austrálie? Vždycky mi tátou bylo tlučeno do hlavy, že studuji pro sebe, přesto do mě pořád bylo hučeno, že se musím učit nebo že jsem blbá, že ze mě nic nebude, či že budu hajzlbába, jak s oblibou můj táta říkal. Tyhle buzerace mě nijak nemotivují a ani mě nijak nepostrčí a dokonce ani nepodpopoří. Naprostý opak - takové keci mě akorát naserou do nepříčetna. Já přeci sama vím, že se mám učit, nemusí mi to nikdo říkat. Budu se učit jak uznám za vhodné. A opravdu, ale opravdu nenávidím, že mi nevěří, že se učím, přitom se celý tenhle rok šprtám jak nějaká pička! (Bez prominutí.)
Fuj, to je dlouhý článek, doufám, že sem tím nasrala, koho jsem nasrat chtěla!
Nazdar!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bey*li Bey*li | Web | 9. května 2011 v 15:33 | Reagovat

Ahojky  Máš ráda Coryho Monteitha ze seriálu Glee, jestli ano, tak na mém blogu probíhá Birthday Project, právě o Corym. Jesli máš zájem, tak se mrkni na blog PS: Omlouvám se za reklamu

2 ♥Bubble♥ ♥Bubble♥ | Web | 9. května 2011 v 15:42 | Reagovat

No teda dost drsný článek, ale mě by mamka také chtěla mít stejnou jako je moje sestra, ale lišíme se hrozně od sebe. Ale já jsem ráda, že jsme každá jiná. Jsme originální. Nechtěla bych napodobovat svou sestru a ani nechci. Protože je stejná jako tvé sestry. Nechodí ven, protože kamarádky má v Praze a tady žádnou. Neoslavila s kamarádkami svých 18 let.
Prostě jsme každá jiná, ale rozumíme si. PROTIKLADY SE PŘITAHUJÍ. Jak je řečeno.
Je mi líto, že si se sestrama nerozumíš.
Ale snad se to někdy zlepší.
P.S.: NÁDHERNÁ FOTKA :) AŽ MI SPADLA BRADA NA KLÁVESNICI :)

3 Cooky Cooky | Web | 9. května 2011 v 15:44 | Reagovat

[2]: Rozumím si s nimi...ale...je tu ALE
Díky za pochvalu fotky, to je jedna z těch profesionálních! :)

4 Christina <3 Christina <3 | Web | 9. května 2011 v 16:03 | Reagovat

Tak z tohohle článku jsem cítila, že to říkáš vše jen od srdce, co si myslíš, jak to říkáš, jak si to představuješ. Článek jsem četla s oblibou a úplně jsem se do něho začetla :), nechápu, jak se někomu tvé články nemohou líbit, jsou skvělé! Já mám rodinu, která je plná elánu. Moje 75 - ti letá prababička lítá po zahrádce a udržuje květiny, můj 65 - ti letý děda staví dům pro sebe a pro babičku. Jsme taková akční rodina, co se toho týče, ale něco bych přece jen změnila. Nemám bratrance a ani sestřenice. Přála bych si mít bratrance, kterému by bylo třeba 17, chodili by jsme spolu na nějaký akce, prostě by jsme se bavili jako rodina :), nebo sestřenici, která bude vyspělejší a zkušenější než já. To by bylo skvělé, ale mám dva strýce a ani jeden nemá dítě. No nic, mám přátele a celkově super rodinu, ale stejně mi prostě něco chybí :). Já bydlím jen s mamkou, takže ví o mých známkách převážně ona a vždycky je na mě naštvaná, že jsem si přinesla ze školy třeba 4, 5 z matematiky, ale copak já můžu za to, že mi tenhle předmět neleze do hlavy? Fyziku, Chemii, Dějepis a různé jiné předměty si do hlavy natluču, ale matematiku opravdu ne, to je maximální zlo. Jsem ráda, že nepropadám, aspoň z té matematiky, ta mi nejde vůbec. Nikdo není blbý, protože kdyby lidé chtěli, tak jsou chytří jedna báseň, ale najdou se i tací, které život nebaví a tak ho jen přežívají.. prostě si dělají co chtějí a jen jim jedno, že v dospělosti skončí pod mostem, protože nebude jeho rodiče bavit se starat o spratka, který se neučil a nedostane práci. Ale bohužel, svět je už takový. Moc ráda jsem napsala komentář k tomuhle tématu :).

5 Caroll Caroll | Web | 10. května 2011 v 16:24 | Reagovat

Tak to je neuvěřitelné,ale já jsem na tom stejně.
V rodině mám pocit,že mě nikdo nepotřebuje,nikdo nechce, nikdo o mě nestojí, všichni
co se týče učení říkají to samé. Nemám co bych
k tomuhle článku,víc psala,jen to, že jsem na tom stejně.
Ale moc pěkně jsi to napsala.

6 "Dad" "Dad" | 10. května 2011 v 21:36 | Reagovat

..Cooky - Gabko..je to Tvůj názor a máš na to právo, cosi se asi "zvrtlo" - u mě?..u nás?...nevím..život nejde vždy dle našich představ,přání..každopádně hodně štěstí :-)

7 Cooky Cooky | Web | 11. května 2011 v 16:14 | Reagovat

[4]: Děkuji! :) Jsem ráda, že se ti články líbí!....ale já se vlastně s negativními ohlasy nikdy moc nesetkala...naštěstí-musím zaklepat

[5]: Myslím, že u více lidí je to podobné. Díky za pochvalu čkánku.

[6]: No ale neber to zle, to nebylo tak myšleno. A nic se nezvrtlo...všechno je OK! :)

8 Evuliq Evuliq | 11. května 2011 v 21:55 | Reagovat

Ahoj :) chtěla jsem se zeptat, kolik z tvých přátel a blízkýcj čte tvůj blog? A čte ho někdo z tvé rodiny? To jim nevadí, že tu o nich takhle píšeš? Přece jen je to docela osobní.......chtěla jsem ti popřát k tvým úspěchům, tvuj blog ráda čtu, jen tak dál !! A taky lovuju CB!! :DD :-D  :-D

9 Cooky Cooky | Web | 12. května 2011 v 17:17 | Reagovat

[8]: například ho čte můj táta - viz jeho komentář výše...nikdo s tím problém nemá a pokud ano, určitě by mi to už dávno bylo sděleno...

Jsem ráda, že se ti tu líbí

10 about-ronie about-ronie | Web | 14. května 2011 v 10:36 | Reagovat

To teda je dlouhý:D ale celé sem to přečetla;) s tou školou mě to taky sere:/ ikdyž poslední měsíc se fakt moc neučím,ale tenle víkend to chci napravit;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |