Červen 2011

Svět přes růžové brýle

30. června 2011 v 23:31 | Cooky |  Já píšu
Některé slečny žijí ve světě, ve kterém si představují jen dobro a za každou cenu odmítají vidět to špatné a reálné. Sami si mažou med kolem pusy. Jaká je ale realita?

Naivita je mezi námi a to na každém rohu. Bohužel. Někdo si život představuje až příliš snadní a bezstarostný. Takových dojmů většinou nabývají slečny, které měly doposud všechno hned a tak, jak chtěly a jak si přály. Je tedy logické, že očekávájí vše bez překážek. Jenže narazí jednou každý. To, co dříve neviděly, se jim začne jevit jako krutá realita. Procitnutí, osvícení....

Každá sníme o překrásné budoucnosti. Kreslíme si vzdušné zámky. Slečny, otevřeme oči a uvědomme si, že to, co tolik chceme třeba nikdy mít nebudeme. Že to, co jsme si naplánovaly, se nikdy možná nestane a úspěchy, za kterými míříme, se nikdy nenaplní. Ach, jak ošklivá pravda. Jenže život prostě není jen modrá obloha, občas příjde pěkný slejvák a silná bouřka.

Ne, nejsem pesimistka, jak se může zdát. Já jen již zminovaným procitnutím a osvícením prošla. Naštěstí jsem realitu začala příjimat brzy. V době, kdy jsem toužila a neměla, ale mít jsem mohla. Kruté je vědět, že jsem dané věci dosáhnout mohla, ale hodně malá odvaha mi v tom zabránila. Toho budu litovat navždy.


Která dívka si nepředstavuje ideálního kluka? Myslíte na urostlého blonďáka, se širokými rameny a svaly na břiše. Na ztělesnění dokonalosti a přesného ideálu. Jenže až potkáte onoho prince, může vypadat zcela jinak, než jste si ho vykreslovaly v hlavě. Žádný urostlý blonďák, ale kluk, co měří 165 cm, má prořídlé vlasy a jeho módní vkus není dvakrát vybraný. V té chvíli si ale uvědomíte, že právě tenhle je onen pan Dokonalý, na kterého jste čekaly. Zjistíte, že nejde o vzhled, ale také o to, zda si máte s dotyčným co říci.
Růžově si naivní dívky vykreslují hodně věcí. Dotku se i tématu "sex". Většina si první sex představuje nádherný a romantický. Ale až dojde na onu chvíli, vaše představy se náhle vytratí kamsi do vzduchu a vy zjistíte, že je to o 100% horší, než jste si to představovaly. Smutné, ale z velké části pravdivé. A pro mě to ani nic neznamenalo.

Realita je sakra krutá.
Open your eyes and mind.
Gabriella

Važte si života

30. června 2011 v 22:58 | Cooky |  Já píšu
Život je opravdu nespravedlivý, zlý a krutý. Umírají nevinní mladí lidé, tací, co měli celí život před sebou.
Ošklivá autonehoda zavinila smrt dvou lidí. Dívky a kluka. Řidič samozřejmě přežil, jak to tak bývá. Ošklivý osud odpykají ti, co za nic nemohli.
Na facebooku čtu depresivní statusy svých známých, kteří dotyčné osoby znali. Všichny pláčí a v dobrém vzpomínají na to, jak se s nimi smáli a prostě žili. Teď už tu nejsou....odešli mladí, nepřipravení, nevyrovnaní....nechtěli odejít, ale smrt si je k sobě vzala.
Svět je krutý....
Važte si života, dávejte na sebe pozor a pamatujte, že zdraví je to nejcennější, co máte a že od něj se odvíjí úplně všechno.
Sice jsem ty lidi neznala, ale taky na mě padá smutek. Škoda mladých životů,...škoda mladých krásných lidí,...

Kéž se dostali někam, kde je líp, než tady. Kéž se dostali někam, kde si zaslouží být.


Prázdniny a plány

30. června 2011 v 15:29 | Cooky |  Já píšu
Hi, bitches!
Začínají mi prázdniny a co vlastně s nimi? Co s těmi dvěma měsíci? Pochytila mě jakási cestovní "nadrženost". Vysvětlím! :D Mám náladu procestovat ČR, jooo, škoda, že to nejde, když jsem úplně švorc.
Pak bych chtěla nějakou tu brigádu, ale vzhledem k tomu, že je mi teprve 16, zřejmě vůbec nic neseženu. Už jsem se snažila hledat, ale všude mi řekli, že berou od 18ti. Takže to je víte kde! :( Pěníze bych potřebovala. Ráda bych investovala do kosmetiky a začala si přivydělávat líčením. Už jsem nalíčila tolik slečen, že kdybych si za to nechala zaplatit, tak mám balík. Jenže takhle jsem na tom akorát pěkně prodělala. Holky líčím svými líčidly a to také není zrovna levné. Zatím jsem to dělala pro zábavu, ale teď jsem si prostě už jistá. Nebojím se říct, že jsem v tom dobrá. Vím, že by zákaznice byly spokojené. Jenže je opravdu třeba do toho něco vrazit. Bez toho to nejde. S jedním odstínem makeupu si prostě nevystačím. Všechny odstíny mám hodně světlé. Ty nejsvětlejší, co jdou sehnat. Jsem hodně velká bledule. Tak si představte, že bych líčila snědou slečnu a já jí napatlala makeup nejsvětlejšího odstínu. To prostě nejde.
Pokud ale nebudou peníze, nemůžu to nikdy rozjet. Sakra :( Ale ono se to nějak vyvrbí!! :)
Oh, mám dobrou náladu! :)
Jsem doma sama, sakra, jaktože ještě nemám puštěnou hudbu na plné pecky??

Jen tak...

29. června 2011 v 22:37 | Cooky |  Já píšu
Zmocňuje se mě pochmurná nálada.
Nemám ráda, když mi někdo někoho dohazuje. Pak ty lidi akorát zklamu. Nezamiluju se na povel. City se vytváří měsíce, roky. Musíte dotyčnou osobu znát. Pokud se dáte dohromady s někým po týdnu známosti, žádnou hloubku v tom nevidím. To je pak asi vážně jen o sexu. Ale na tom vlastně nic zlého není,...
Zítra jdu naposledy do školy. Už se mi tam ani moc nechce. Nejradši bych už zůstala doma. Vůbec ale nevím, co budu celé prázdniny dělat. Nemám brigádu. Ale mám dobrý nápad. Mohla bych si někam dát inzerát na hlídání dětí. Však co, nakrmím to, seřvu to, když to bude dělat bordel a nazdar. Mám v tom praxi ze školky, že, takže by to nemusel být moc velký problém. Uvidíme....
Achjo, jsem naštvaná, mám v opravě boty, potřebovala bych je zítra, ale ještě to není hotové. Takže zítra budu vypadat jak vůl, protože si budu brát debilní boty na klínu, co mají asi jen 5 cm podpatek, brrr :-/

Chcete vidět třídní fotky?? :) Cč. ->

Výlet

29. června 2011 v 15:14 | Cooky |  Já píšu
Hi, bitches!
Tak, před pár minutami jsem dorazila domů ze školního výletu v Lednici. A jaké to bylo?

L-E-G-E-N-D-Á-R-N-Í

Lepší výlet jsem opravdu nezažila!! To si troufám říct! Sice to byly jen dva dny, ale stačilo se toho udát dost!! Zažila jsem všechno, co se na výletech běžně zažívá! :D Opravdu všechno...(teda až na drogy a policejní zátah) :D

Teď jsem nechutně spařená z venku. Cestovali jsme už asi od 10 od rána, protože nejede nic přímo, různě jsme přestupovali a hrozně dlouho na ty spoje čekali. Fuuuj.
Ve vlaku jsem si pěkně pospala.

Teď si vařím špagety, protože mé jediné jídlo byla zatím snídaně.
Hodlám si pustit televizi a usnout u ní.

Gabriella

Út - St

27. června 2011 v 18:21 | Cooky |  Já píšu
Zítra jedeme se školou na výlet do jednoho kempu u Lednice! :) Těším se, budou to hezké dva dny. Takže logicky - nebudu tu, články nepřibudou!
Mějte se krásně a smějte se!
Gabriella

Praha - město s úrovní

27. června 2011 v 10:39 | Cooky |  Já píšu
Jak už jistě víte, o víkendu jsem navšívila naše překrásné hlavní město. Byla jsem tam podruhé a jaký to na mě zanechalo dojem??

I'm totally in love with this city

Překrásné město, z kterého dýchá tolik kultur a historie. Na každém kroku lidé a překrásné budovy. Češtinu zaslechnete jen málokdy. Připadala jsem si jak v cizině. Ano, jsem nadšená, toto je moje budoucí město. Za 3 roky se tam plánuji odstěhovat. Je to město možností a snů. Když jsem odjížděla autobusem zpět do Znojma, chtělo se mi skoro brečet. Nechtěla jsem zpět. Loučila jsem se s městem, které jsem si hluboce zamilovala. Miluji, když je všude tolik lidí, miluji velká města a ruch v něm. Po ulicích se pohybují všechny druhy lidí. Potkáte tam metalisty, dredaře, gaye, kteří nic neskrývají, transsexuály, kteří jsou hrdí na to, kdo jsou. Ano, takto to má vypadat. Totální volnost. Proto je Praha tak úžasná. Každý tam má místo - takový, jaký je a nikdo se na něj nedívá zkrz prsty. Je to poměrně neosobní město, tím, jak je velké. Na druhou stranu je osobní až příliš.
Už jsem si dokonce zvykla i na eskalátory, které mi dřív příšerně vadily. Ne, nesmějte se mi. Motala se mi na nich hlava a dostávala jsem závratě. Teď? Po dvouch dnech jsou pro mě tyhle jezdící schody nejlepší kamarádi.
Noční Praha je ještě krásnější, než denní. Všude ta světla a příjemná atmosféra ve vzduchu. Cizinci na vás pokřikují svými exotickými jazyky a smyslně na vás hází očkem. Praha v noci žije. Ulice jsou plné a lidé se tak neuvěřitelně baví. Vzduchem se line vůně marihuany a letního večera.
Na každém kroku jiná kultura. Tu francouzska, s rudými rty. Támle hlučný němec. Jinde japonec, klanící se jinému japonci.

V Praze umí muži nosit kabelky

Mile mě překvapil vkus mužů tohoto města. Každý byl krásně upravený a celkově vypadal vysoce na úrovni. Kabelka, spíše tedy kabela (ať to nezní moc gayácky :D), byla vybavením každého druhého muže se stylovým outfitem. Nosí se tu lehká barevná sáčka a uplé kalhoty. Kdyby se tak oblékal každý, svět by byl o dost krásnější.

Venca ze Znojma

Když si srovnám muže z Prahy s muži z mého rodného města, je to jako nebe a dudy. U nás chlapi nosí vysoké ponožky v sandálách a ledvinku kolem pasu. Sexy rádiovka nesmí chybět. Musím s lítostí konstatovat, že u nás chlapi opravdu neumí nosit oblečení, ale navlékají si příšerné hadry a deodorant či parfém většině z nich shola nic neříká.

A co je třeba podotknout? Pražandy, neuražte se, ale tady máme holky o dost krásnější. :)
Takže vzniká divný nepoměr. Holky nádherné a chlapi Vencové.

United Islands 2011

Zašla jsem si i na pár songů, prezentovaných v rámci festivalu United Island. Bylo to určitě zajímavé, ale moc mě to neoslovovalo. Samozřejmě jsem tam zaslechla několik skvělých interpretů. Nějaká dáma opravdu kvalitně ječela. Pozor, to není ironie, opravdu kvalitně ječela! :D

Proč jsem byla v Praze

Byla jsem tam vysláná krásnou.cz na Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Neptejte se mě, co to je, pokud to nevíte, googlit umí přeci každý! ;)
Bylo to nesmírně zajímavé a pro mě velice přínosné. Natvdo jsem si vyzkoušela práci, kterou bych jednou chtěla ráda dělat. Byla to pro mě veliká zkušenost, za kterou jsem nesmírně ráda.
Odvezla jsem si sebou hromadu zážitků a vzpomínek!! :)

I LOVE PRAHA
Cooky

Hlásím se Vám z Prahy

25. června 2011 v 19:57 | Cooky |  Já píšu
Ach, je tu tak kráásně!! Už abych tu taky bydlela!! :)
Dnes jsem obešla všechny výstavy PQ! Auuu, moje nohy! Ale stálo to za to! Bylo to super! :) Budou fotky a i články! :)
A mám nový overal. Černý - kraťáskový! Slevněný ze 600 na 200, no nekup to! :)

Tak, to byla jen taková kratší zpráva! :)
Žiji, dýchám, raduji se!

Gabriella

24.-26.

23. června 2011 v 21:30 | Cooky |  Já píšu
Loučím se!
Směr PRAHA! :)
Čas na blog asi mít nebudu, proto do neděle pozastavuji! :)
See you soon!!
Cooky <3

HELP - třesot těla

23. června 2011 v 13:14 | Cooky |  Já píšu
Ahoj, mé milé a milí.
Potřebovala bych od vás poradit, nebo slyšet nějaký názor.
Hodně se mi klepou ruce (ale přesto dokážu dělat věci rukama dost přesně a precizně), dneska se mi klepaly vážně fest. Málem jsem se ani nenajedla. Polívka mi celá stékala zpět do talíře a těstoviny se na vidličce téměř neudržely. Klepala jsem se jak 80ti letá babka (nic proti strarým). Jakoby nějaká svalová křeč....ale pěknou "klepačku" v rukou mám i teď.
Mám špatné chrupavky - opotřebované, více, než je zdrávo. Prošla jsem i rehabilitacemi. Samozřejmě nepomohly.
Téměř všechny kosti mi křupou a přehazují se. Největší problém mám s krkem.
Má toto všechno nějakou souvislost? Máte to tak také? O co jde? Proč se tak třesu?
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |