Červenec 2011

Bradavka sem, bradavka tam

31. července 2011 v 23:31 | Cooky |  Na téma týdne

ANEB NAHOTINKY V REKLAMÁCH

Dostali jsme se konečně do doby, kdy se nahé tělo nebere jako hamba, ale jako něco, co je absolutně přirozené. Líbí se mi přístup reklamních agentur. Chcete něco prodat? Dejte tam nahou krásnou ženu, pokud chcete prodat auto. Chcete prodat šampon? Do reklamy nastrčte neodolatelného chlapa, který vás ke koupi přesvědčí.
A proč ne? Co je na tom špatného? Vydělávat peníze se prostě musí a pokud tomu dobře přispěje krásné nahé prso ženy, nevidím na tom absolutně nic hrozného. Ba naopak, oceňuji, že na to lidi konečně mají odvahu a jdou do toho.


Řekněme, že některé lidi nahota pohoršuje, navíc v televizi, když si v reklamě na deodorant Fa běží po pláži polonahá žena. Ale vidíte? Reklama zajisté zaujme. Mě teda zaujala - vzpomenu si na ni při psaní tohoto článku. Vidíte? To je jasný důkaz, že reklama funguje. Mám ji v hlavě a kdo ví, třeba právě zítra, až budu procházet regály drogerie, přihodím ko košíku právě Fa deodorant.
Pamatuji si na reklamu vody Magnesia, která byla vždy umělecky ztvárněná a nahá těla nechyběla. Samozřejmě se tu nebavíme o žádném pornu. Nic nikdo hanebně neodhaloval, nic nikde nebylo vidět. Reklama působila velmi poeticky, až jsem měla chuť onu vodu nalít do sklenice a dychtivě ji vypít.
A když už jsme u toho pitného režimu - co reklama na Mattoni, kdy překrásná modelka kráčí po červeném koberci až do restaurace. Její tělo nenápadně kryje již zmiňovaná Mattonka? Taktéž působivé.
"Podívejte se na mě, pak na vašeho muže, pak zase na mě a znovu na vašeho muže. On není já, ale..........jsem na koni". Do této reklami chytří pracanti z reklamky zvolili černého nasvalovaného muže, který pro mnohé ženy představuje splněné sny. Mě, abych pravdu řekla, černoši absolutně nepřitahují, ale vidím, jak mé sestry a máma při této reklamě absolutně slintají. A vidíte? To stačila jen nahá hruď. A to je co říct!

Takže co závěrem? Ano, nahé reklami mě zaujaly mnohem více, než reklamy na Jar, či Silan. Dobrý reklamní tah, moji milí, jen tak dále.

Pár slov, fotka a dokonce i písnička

31. července 2011 v 23:04 | Cooky |  Já píšu
Ahoj krásné neznámé.
Blog mi už druhý den nezobrazuje návštěvnost. Ne, že bych na tom měla postaven smysl života, ale jistě chápete, že mě to poněkud štve. Máte tento problém také?
V posledních týdnech jste si jistě mohli všimnout našeho překrásně klasického letního počasí. No promiňte, ale déšť a mraky? Dokonce se už začalo brzy stmívat! Regulérní podzim? No to snad tedy ne. Roční období se nám krapet posouvá. A také mám pocit, že už máme jen zimu a léto. Hrůza. Z takového počasí mám akorát špatnou náladu a jsem nervózní. Nemůžu ani ven. Zítra půjdu, i kdyby lilo. Už to tu nevydřím. Půjdu se projít po obchodech. Aspoň si zvednu náladu.
Musím říct, že mě veeeelmi zaujal Dexter. Už jsem tu to zmiňovala, ale musím to zmínit zas a znova. Hrozně se mi líbí morálka sériového vraha - ach, Dexter, hrozný sympaťák. :) Škoda, že to jen předstívá a uvnitř je úplně prázdný. Takže,...co budu dělat teď? Ano, půjdu se dívat na Dexe.
Mimochodem, přečtěte si můj poslední článek na krásné a zahlasujte pro mě zde a klikněte na "krása pro každého". Děkuji.
A teď ještě jedna fotka, kterou jsem pořídila včera. Kiss for you!


A mimochodem - už jste slyšeli nového Haricha? Jak se vám klip a song líbí? Podle mě klasická tuctovka. Nic moc. Ale moc se mi líbí záběry na kole.


Aplikace makeupu štětcem

31. července 2011 v 15:05 | Cooky |  Kosmetika
Je to sice nedávno, co jsem tuto metodu vyzkoušela, ale naprosto jsem si ji zamilovala. Někdo si říká, že nanášení makeupu štětcem je hloupost, že prsty vám poslouží úlně stejně. Věřte mi - není to pravda.

Jaký je rozdíl?

Aplikace prsty:
Prsty makeup nanáší na pokožku, nikoliv do ní. Proto vytváří vzhled takzvané masky. Navíc hodně produktu zůstává na rukou a tím pádem je to tak trochu plítvání.
Aplikace štětcem:
Štětec pracuje velmi precizně a dostaneš se s ním do jakéhokoliv záhybu pokožky. Makeup ti zapracuje do struktury kůže, proto vypadá líčení mnohem přirozeněji.

Jaké máme štětce?

Na nanášení makeupu máme dva základní druhy štětců. Jeden je takzvaný tečkovací a druhý je plochý. Metody nanášení se u každého štětce liší.

Jak nanášet makeup?

Tečkovací štětec (Stipple Brush) :
Na hřbet ruky nanes potřebné množství makeupu a zapracuj do štětce. Na obličej štětcem "tečkuj" /ťupej/. Poté krouživými pohyby začni makeup roztírat.
Plochý štětec:
Na hřbet ruky nanes potřebné množství makeupu a zapracuj do štětce /to je stejné, jako u tečkovacího štětce/. Poté nanášej makeup na pokožku krátkými tahy směrem dolů, či do strany.

Kde štětec seženeš?

V našich drogeriích tento štětec nehledej. Je to marné. V drogeriích se neprodává. Koupíš ho buď na internetu, nebo si ho můžeš objednat z různých katalogů (oriflame ho v katalogu měl). Ceny jsou různé. Záleží na značce. Na internetu jsem tyto štětce viděla většinou kolem 300 korun. Já si tento štětec pořídila v sadě třiceti dvou štětců na aukro.cz.

Doufám, že vám článek něco málo dal a vezmete si z něj nějaké rady! :)

Dnešní fotky

30. července 2011 v 17:33 | Cooky |  Fotky
Tak, tady máte dvě nové fotečky ze dneška, snad se líbí! :)
Komentujte, pište. :)

Krásný den

29. července 2011 v 18:32 | Cooky |  Já píšu
Ahoj krásky.
Jak jistě víte, chci nový lay, jenže nepřichází žádné nápady. Štve mě to, dokonce začínám uvažovat, jestli si nenechám nějaký lay vyrobit. Moc to nemám ráda, byla bych radši, kdyby všechno na blogu bylo moje - a to právě i po grafické stránce. Ale uvidíme, našla jsem jednoho blogera, který dělá famózní laye, tak se možná nechám jeho kouzlem pohltit.
Před chvílí jsem překopala menu a zařadila články do správných rubrik. Menu sice vypadá hrozně, ale zdá se mi přehlednější.
Konečně mám doma foťáček - co to znamená? Brzy se tu objeví tutoriál! Vybrali jste každodenní líčení - máte to tedy mít! :) Držte mi palce, ať foťák spoluracuje, jinak to bude pěkně v háji :( Už se těším na točení - štětce jsou, chybějící kosmetika doplněna -> parádička! :)
A ještě menší info k návštěvnosti - určitě víte, že svou návštěvnost nezveřejňuji, ani tu nemám umístěný top list. Takže aby jste věděli - má průměrná každodenní návštěvnost se pohybuje někde kolem 150 lidí. Samozřejmě se to houpe, někdy je to 120 a jindy 300. Každopádně průměr je těch 150! :)

Brzy se zase ozvu,
Cooky.

A kdo si neplánuje budoucnost? Já teda ano!

28. července 2011 v 21:23 | Cooky |  Já píšu
Každý si v hlavě vykresluje krásnou budoucnost, představuje si, jak bude žít, co bude dělat, jaký nábytek bude mít v bytě, jakou by chtěl práci a tak dále a tak dále. I já mám sny a plány, něco se mi už povedlo, další tužby jsou zatím nesplněny.


Doufám, že alespoň něco, co mám naplánované vyjde a já si budu moct říct "Fajn, tak tohle jsem zvládla".
Už teď vím, že jsem ten typ člověka, co se ve svém životě bude soustředit na kariéru, nikoliv na rodinný život. Nikdy jsem si nepředstavovala, jakou budu mít svatbu a jakého chci manžela a kolik dětí. Tohle není život pro mě, tohle já nechci a nesuďte mě za to, každý má jiné priority. Důležité pro mě bude mít vysněný job. Chtěla bych zkloubit dvě věci - psaní a líčení. Jenže zatím nevím, co z toho bych chtěla jako hlavní zaměření. Po střední si přeci budu muset vybrat, jak budu pokračovat - buď studovat žurnalistiku a nebo kosmetiku. Co teď? No, ještě na to mám tři roky. Snad budu mít za ten dlouhý čas zcela jasno a rozhodování nebude příliš těžké.
Pedagogiku studuji jen z jediného důvodu - u nás je tu horší výběr škol. Na učňák jsem nechtěla (potřebuji přece maturu), na ekonomickou jsem nemohla, protože absolutně nezvládám matematiku a na gympl bych neměla hlavu. Vybrala jsem si ji, protože na mě ta škola prostě zbyla. Ok, vystuduju ji, budu mít maturitu a tahle škola mi dává i jisté umělecké zaměření - naučím se hrát na 4 hudební nástroje - to není špatné, že? Navíc se naučím i hodně metod kreslení, budu mít i dramatické a tělesné vzdělání - pěkně do hloubky. Ve studiu pedagogiky pokračovat nechci. Chci jít prostě jinými směry, chci dělat něco, co mě baví, ale musím to vymyslet i tak, abych nežila jak chudý nuzák. No, kolik si vydělá kosmetička? Asi jak která. Otázka je, kolik bych si vydělala já. No a kolik si vydělá redaktorka nějakého magazínu? O tom také nemám ani tucha. Jsem ráda, že mám ještě ty tři roky, aspoň mám čas a nemusím o tom zas tak do hloubky přemýšlet.
Za ty tři roky se vidím v Praze - ve svém bytečku - ač třeba malém a ne moc luxusním, ale ve svém. Budu mít volnost, budu mít život ve svých rukou. Buď si to pokazím, nebo naopak! Prahu potřebuji, chci! Potřebuji ji kvůli kontaktům, kvůli práci a kvůli tomu, že je tam prostě všechno. A chci ji, protože je tam krásně a rušno.
Víte ale, co chci právě teď? Chci už kurnik nalíčit někoho, aby mi za to zaplatil. Po kamarádkách peníze nechci, to bych se hambou propadla. Ale řekněme, že líčení kamarádek mi vytvoří jakousi klientelu. Víte, ženské drbou, to ví asi každý - tím pádem očekávám, že když někoho nalíčím a bude spokojen, poví o tom někomu dalšímu a ten někdo další se na mě časem třeba obrátí a bude chtít nalíčit. Když někoho líčím, hrozně se u toho bavím - víte, prostě to miluju a ty krásné komplimenty se tak dobře poslouchají. No a dostat zaplaceno za něco, co vás baví a je to pro vás potěšení a ne povinost, by bylo prostě a jednoduše úžasné. Stejně tak by se mi líbilo dostávat zaplaceno za články. Víte, ozval se mi jeden internetový obchod se šperky a už jsem se radovala, bohužel komunikace byla dost špatná a nedohodli jsme se. Je mi to líto, ale co, věřím, že příjde jiná nabídka.
Oh, víte, jak byl úžasný pocit jet do Prahy za cílem udělat reportáž? Nosit na krku kartičku s mým jménem a nápisem "PRESS"? Wow, cítila jsem se skvěle - řekla jsem si "Ano, to je ono, tohle chci, to je můj živel". Mám dvě silné vášně - psaní a líčení. Nic by mě netěšilo více být v obojím dobrá, zdokonalovat se a učit se nové věci.
Víte, co bych v životě chtěla ještě dokázat? Možná se mi někteří budou smát, pošklebovat se, či mě odsuzovat, ale říkám to upřímně - ano, chci, aby lidi věděli, kdo jsem, ano, chci, aby při vyslovení mého jména lidé říkali "aha, to je ona, tu znám". Ano, já chci být známá.
Vždycky jsem milovala focení. Chtěla bych být fotomodelka, jenže -> je tu jeden velký problém. Nemám na to tělesné proporce. Nejsem vysoká, ani vychrlá. Měřím 160 cm a k tomu je mi souzena váha 50 kilo. Už jsem fotila a chystá se další focení, ale upřímně vám říkám, že kdybych neměla potřebné kontakty, které mi fotit umožňují, nikdy se k tomu nedostanu, tedy aspoň tomu nevěřím.
A co je ještě mým tajným snem? Londýn - ach, ano. Nikdy jsem tam nebyla, ale už teď ho miluji. Jistě, nechápete mě, to nevadí. Mám pocit, jako by mi byl prostě souzen. Rok žití tam a budu spokojená.

Tak tedy - jdu se zaměřit na své budoucí já.
A jak si vy představujete budoucnost?

Komentujte, pište názory.

Vaše Cooky

Hééj

28. července 2011 v 15:22 | Cooky |  Já píšu
Ahoj krásky.
Právě jsem dojedla meloun a v troubě se mi pečou hranolky, mňam! :) Mám docela fajn náladu, protože jsem si konečně koupila tolik chtěný bronzer (essence - sun club, blondes, matt bronzing powder, 01 natural), je moooc pěkný, skvělý na konturování a popřípadě ho budu moct použít při líčení někoho s tmavou pletí. Pak jsem si pořídila ještě gelové linky (essence,01 midnight in paris), ty jsem tolik chtěla!! Doufám, že budou dobré, nebudou se rozmazávat, ani obtiskávat! Essence mám ráda, ať si říká kdo chce co chce - mě tyto produkty za tu cenu příjdou velmi dobré. Až tedy na makeupy, fuj, fuj.

Barva vlasů

27. července 2011 v 21:22 | Cooky |  Nezařazené
Ahoj krásky, chtěla bych od vás UPŘÍMNÝ názor. Dost mě nudí mé vlasy, chtěla bych je nějak oživit. Už delší dobu uvažuji o prosvětlení nějakými zlatavými až blond melíry. Jenže si myslím, že by mi to nesedělo. Takže se prosím podívejte na moji fotku a řekněte mi, jestli si světlé vlasy mohu dovolit.
Nalevo je fotka s mými přirozenými vlasy, na pravé straně je fotka s mou nynější barvou.
Mimochodem na levé fotce si můžete všimnout i mých pigmentových skvrn (čelo, brada)...aby jste měli představu, když si na ně pořád tak stěžuju! :)


Jsem šťastná

27. července 2011 v 12:20 | Cooky |  Já píšu

Štětce konečně dorazily!!!

Na aukro.cz, jsem si koupila sadu 32 kosmetických štětců. Dnes mi má zlatíčka konečně dorazila. Štětce vypadají kvalitně, netřepí se, vlasy nevypadávají a jsou dobře skládané. Jsou tam štětce všeho druhu - pudr, tvářenka, make up, stíny, rty, obočí, linky,.....Až budu mít foťák (nyní ho má sestra v Praze), slibuji, že jednotlivé štětce nafotím a popíšu, k čemu slouží.
Koupila jsem si štětce od prodejce, který nabízel i štětce značky MAC, tedy spíše "MAC" - byl to jasný fake - byla to také sada 32 štětců a vypadaly úplně stejně, jak ty, co mám, ale byl tam jeden rozdíl - na pouzdře a štětcích bylo logo značky. Jak vím, že se jednalo o fake? Možná jednou také sesmolím článek, kde vám popíšu, jak poznat fake MAC produkty. Věřte - je to snadné. Nicméně štětce jsem si tedy koupila bez loga - byly na chlup stejné, jako s tím logem a o stovku levnější. Když jsem si ale štětečky prohlížela, jeden na rty logo má! Docela vtipné. No nevadí, žíly mi to opravdu netrhá. Za tyhle štětečky jsem dala 500 korun a nějaký ten drobásek k tomu. Jsem za ně velice ráda a jsem opravdu hodně spokojená. Nebojte se koupit si neznačkové štětce - svůj účel plní dokonale a dá se říct, že jsou na profes. úrovni. Tedy mě, pro domácí užití, skvěle stačí a už se těším, až s nimi budu líčit druhé. Mít štětce je základ! Konečně je mám. Navíc z nich mám radost o to větší, když vím, že jsem si na ně sama vydělala! :)
A tak jdou moje staré štětce do kvítek! :D
Pro ukázku vám sem dám dvě fotky stáhlé z aukra.Co na sobě máš ráda?

26. července 2011 v 21:28 | Cooky |  Já píšu
Myslím, že je důležité vědět své plusy i mínusy. Je nutné si uvědomit, jací doopravdy jsme a jestli se máme rádi. Jak bychom mohli žít sami se sebou, pokud bychom se neměli rádi, nepochválili se a nebyli na sebe občas pyšní? Člověk se musí smířit s tím, jaký je a pokud se s tím smířit nedokáže, je na čase něco změnit.
Udělej si seznam věcí a vlastností, které máš na sobě samé ráda - ukaž sama sobě, jak jsi dobrá, hezká, přátelská a já nevím jaká ještě. Na druhou stranu listu zkus napsat to špatné.
Čeho je víc? Co převažuje? To dobré, nebo to zlé?
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |