Jak se odreagovat od školy a co po ní doma dělat

7. září 2011 v 17:16 | Cooky |  Moje tipy
Škola už je tady a s ní přichází i únava, kterou si přinášíme domů a mnohdy už po úmorném a nudném učení nejsme schopni něco dělat. Skolí nás špatná nálada a zavírající se nám oči, které tak moc chtějí spát. Co dělat, abychom odbourali stres a únavu? Jak zaplnit čas?


Dej si dvacet
Po škole si jdi zdřímnout, ale jen na chvíli - nesmíš přeci prospat celý den. Pokud by jsi celý den strávila v posteli, neusneš večer a potřebný efekt se nedostaví. 2O minut spánku je ideální čas na to, aby si tvůj mozek trochu odpočinul. Po probuzení bude navíc "čerství" a učení ti do hlavy půjde lépe. Spánkem se od školy dobře odreaguješ.

Shoď make up
Po příchodu domů se jdi odlíčit - a to důkladně. Tvá pleť potřebuje dýchat.

Nahoď barvu na drápky
Uprav si nehty! Když chodíš do školy, lak ti vydrží kratší dobu - ve škole totiž děláš mnoho činností, které si za prázdniny nedělala. Lakování nehtů odvede tvé myšlenky zcela jinam a ty zapomeneš na úmorný den, prosezený ve školní lavici.

Kapky
Tvé oči jsou po celodenním zírání na tabuli unavené, dopřej jim trochu úlevy a nakapej do nich kapky, které tvé oči probudí k životu.

Oblečení
Co si oblečeš další den? Vyber si oblečení už dnes! Svůj outfit pořádně propracuj. Ráno na to není čas - teď ano!

Regenerace
Na obličej nanes pleťovou masku (např. značky Rival), hned ti bude lépe a tvá pleť ti poděkuje. To samé udělej i s vlasy. Umyj je a nanes na ně masku.

Pc
Mozí z vás se od školy odreagují u počítače - například psaním. Není nic špatného na tom, když si po škole pustíš 20ti minutový seriál, nebo napíšeš nějakou povídku, nebo si poklábosíš s kámoši na facebooku.

Udělej si pořádek
Nemyslím tím, aby jsi gruntovala v pokoji - udělej si pořádek ve své kosmetice. Ráno totiž všechno vytaháš a pak necháš ležet na stole. Hezky vrať všechno tam, kam to patří. Já se u uklízení kosmetiky odreaguji perfektně a a dumám nad tím, jak se nalíčím zítra. Navíc nemám ráda nepořádek ve svých šminkách.

Věnuj se koníčkům
Tvůj koníček tě zaručeně odreaguje! Zapiš se na nějaký kroužek, začni sportovat!

Věřím, že příjdete ještě na mnohem více činností. Co děláte po škole a jak se odreagujete?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 7. září 2011 v 20:48 | Reagovat

Já chodím na zumbu, ta mě nejvíc nabije energií :) A jinak mě asi nic moc neodreaguje :D Po škole spát nemůžu, nejde mi usnout a když už bych usnula, večer by mi to nešlo už vůbec...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |