Budování sebevědomí

15. října 2011 v 14:46 | Cooky |  Já píšu
Rozhlížíte se po ulici a najdenou vidíte kráčet překrásnou ženu, co podle vás měla štěstí a má vše, co jen chce. Je vysoká, má modelkovskou postavu, perfektně umí kráčet na podpatcích, její vlasy jsou leské, husté a obdivně dlouhé, oblečení působí luxusně a draze, v ruce drží nejnovější vuittonku, obličej sice zakrývá velkými brýlemi od Diora, ale přesto vidíte, jak moc krásy pobrala. Jen mlčky stojíte a sledujete oslnivou krásu, po které sama toužíte, ale máte pocit, že se vám jí nedostalo. V hlavě se vám honí myšlenky typu: Proč je právě ona tak krásná? Proč má, co já ne? Zkuste se zamyslet. Proč by měl být někdo lepší, než vy? Proč by měl být někdo krásnější a svůdnější?
Je na čase si konečně uvědomit VAŠI krásu a ne jen závistivě koukat na druhé a utírat si slzy. Přišel čas, kdy by jste měla přijít k zrcadlu a říct si: Ano, jsem hezká a vyjímečná. K tomu je ale potřeba hodně úsilí. Tak směle a beze strachu do toho!

Někdo se se sebeláskou už narodí, někdo se ji musí léta učit. Věřte, že mít ráda sama sebe a respektovat se takovou, jaká jste, je jedna z nejdůležitějších věcí. Jen tak můžete být spokojená a žít sama se sebou. S nenávistí se spokojeně na tomto světě přeci jenom pobývat nedá a proto se konečně zamyslete. Kolikrát jste si řekla, že chcete zbubnout? Kdy naposledy jste byla u kadeřníka? Kdy jste naposledy popadla řasenku? Zoufání a deprese vaší kráse příliš nepřidá. Udělejte jednu velkou čáru za vaším starým já a jděte konečně štěstí naproti a nečekejte, až za vámi samo přiběhne.

Budování sebevědomí je velký oříšek, věřte však, že stačí udělat pár věcí a hned se budete cítit mnohem lépe a sebejistě.

Udělejte si radost a kupte si na sebe něco pěkného a sexy, v čem se budete cítit neodolatelně svůdně a přitažlivě. Vyberte takový kousek oblečení, který by jste si dříve nekoupila, buďte odvážná. Udělejte ze sebe bohyni, která vyzařuje spokojeností a krásou - jak vnější, tak vnitřní. Pokud jste si již hadřík k nakousnutí pořídila, dotáhněte to do konce. Ke krásným šatům přeci patří i skvěle padnoucí boty, co vám budou všichni závidět, doplňky, co se pod paprsky slunce překrásně třpytí a samozřejmě účes, který může napovědět, co se ve vás skrývá. Pokud z šedé myšky chcete udělat rebelku, která se ráda baví a je nespoutaná, pak zvolte rozježený, rošťácký střih a nebojte se pohrát si s barvami, krerý celý účes ohromě oživí. Pokud však chcete působit jako křehká a jemná víla, udělejte z vašich nudně rovných vlasů neodolatelné vlnky pomocí kulmy, či natáček. Sexy look zařídí střih koketní promelírované ofinky.

Až se takto vyšperkovaná budete procházet po rušné ulici, plné lidí, všímejte si pohledů druhých směřovaných k vám. To, co máte na sobě pohledy přitáhne, ale co je přitáhne ještě více, je váš spokojený výraz ve tváři a to, co z vás vyzařuje. Pokud se cítíte spokojeněji, budete totiž i spokojeně vypadat. Jak člověk vypadá, je samozřejmě pro prní pohled důležité, avšak pokud se budete cítit konečně svá a krásná, vaše krása bude o to půvabnější.

Dalším důležitým krokem k sebevědomí je naučit se příjmání komplimentů. Osvojte si konečně, že pokud vám někdo pochválí make up, nebo outfit, řeknete děkuji a lichotníkovi chválu nevyvracejte, ale věřte jí. Zvykejte si na krásná slova od druhých a zkuste vidět to, co vidí oni.

Dělejte vše pro to, aby jste se začala mít ráda. Nakupujte, choďte cvičit, zajděte si na masáž. Vnitřní pohoda a klid se totiž promítne nejen na vaší duši, ale i na vašem zevnějšku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ♥Bubble♥ ♥Bubble♥ | Web | 15. října 2011 v 15:16 | Reagovat

Teda, moc hezký článek. Já jsem se sebou docela spokojená, nějaké chybičky na sobě vidím, ale přehlížím je, já když se upravím,, tak si dokážu říct: "Sluší ti to." Prostě pochválit se umím, ale i kritizovat:D

2 Paulie* Paulie* | Web | 15. října 2011 v 17:15 | Reagovat

moc hezky napsané, máš pravdu, důležité je prvně mít začít ráda sama sebe a až potom nás mohou mít rádi ostatní ;)

3 KaTHulle KaTHulle | 16. října 2011 v 21:33 | Reagovat

opravdu zajímavej článek :)

4 Pája Pája | 16. října 2011 v 23:07 | Reagovat

holka tenhle článek má hlavu a patu :)) píšeš skvěle jen tak dál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |