Základní rady v líčení pro úplné začátečníky

18. května 2012 v 9:14 | Cooky |  Kosmetika
Každá mladá slečna se chce líbit - jak už sama sobě, tak i okolí. Co je třeba vědět o líčení, když jsi úplně nezkušená a nevíš, jak na to? To se dozvíš v tomto článku.

Každá z nás jednou přijde do věku, kdy se chce začít pořádně líbit. Kdy ten čas nastane, je zcela individuální. Žádný "správný" čas, kdy by ses měla začít líčit neexistuje. Každý je jiný a každý to cítí jinak. Někdo se začně malovat v jedenácti, jiný v patnácni, někdo zase ve dvaceti a někdo nemá potřebu používat líčidla v žádném věku. Tohle všechno je v pořádku. Zkrátka a dobře je jen a pouze na tobě, kdy s paráděním začneš. Určitě by jsi se neměla nechat ovlivnit svými kamarádkami. Líčí se už všechny holky ve třídě a ty ne? Pokud se na to necítíš, nenuť se do toho a počkej si, až budeš chtít sama a nenech se v žádném případě ztrhnout davem.

Pokud jsi už opravdu pevně rozhodnutá, že se chceš začít líčit, měla by jsi popřemýšlet nad tím, co od líčení vlastně očekáváš - zdali chceš zakrýt akté, zvýraznit oči, upravit tvar rtů nebo cokoliv jiného.

V následujících kategoriích si můžeš vybrat, co cheš líčením zlepšit a přečíst si rady k danné problematice.

POKUD MÁŠ PROBLEMATICKOU PLEŤ

Spousta dívek se začíná líčit právě díky tomuto problému - problémy s pletí a akné. Právě pro tebe budou nejdůležitější dvě kosmetické pomucky a těmi jsou make up a korektor. Měla by jsi vybírat mezi takovými make upy, které v sobě obsahují nějaký prvek, který bojuje s akné a problematickou pletí. Takového make upy koupíš v lékárnách, ale i v drogeriích a na obalech se většinou píše "acnecontrol" či "acnecover" nebo podobné výrazy zmiňující akné či problémy s pletí. Co nezakryje make up, zakryje korektor. Korektory se prodávají v různých barvách. V zelených (maskuje zarudnutí), žlutých(překrývá tmavá místa pleti), béžových (klasický korektor) či růžových (rozjasňující korektor na kruhy pod očima). Vyber si takový, který potřebuješ a který ti bude vyhovovat a zamaskuj s ním potřebná místa. S tvojí pletí dbej na to, abys na obličej nepatlala příliš velké množství produktu, pamatuj totiž na to, že pleť musí dýchat a to obzvlášť ta, která je problematická. Jistě nemusím zmiňovat to, že je velmi důležitý výběr odstínu a následná fixace pudrem.

POKUD MÁŠ MÁLO VÝRAZNÉ OČI

Některé dívky se rodí s nádherně velkýma očima a s hustými dlouhými řasami. Jiné takové štěstí nemají, ale neboj se, i takové věci se dají kosmetikou řešit. Úplně nejjednodušším pomocníkem je samozřejmě řasenka. Na trhu si dnes můžeš vybrat z mnoha řasenek a mnoha jejich typů. Každá řasenka navíc umí něco jiného. Některé prodlužují, jiné zhustšují, jiné udělají přirozené a oddělené řasy. Vyber si proto takovou řasenku, aby splňovala všechny tvoje požadavky. Jsou také dostupné v různých barvách, ale nejpoužívanější je, jak jistě víš, černá. Pokud chceš ještě něco víc než řasenku, zvýraznit oči můžeš i linkami či stíny. Ale s tím si klidně ještě dej na čas a uč se s líčidly zacházet postupně.

POKUD JSI PŘÍLIŠ BLEDÁ

Pokud jsi jedna z těch, kdo nemá příliš barvu v obličeji a jsi bleďounká, uvažuj o používání tvářenky. Tvářenkou dodáš pleti přirozený vzhled a zdraví. Začínej s přirozenějšími odstíny - pro začátek je lepší pracovat s přirozenějšími barvami. Proto si nepořizuj fosforově růžovou tvářenku nebo sytě oranžovou. Dej si opravdu záležet na výběru odstínu. Vybírej mezi barvami světlejšími. Třeba světle růžová, jemně bronzová či světle korálová. Tvářenku aplikuj na tváře - pozor, pouze na jejich jablíčka a dej si poroz na to, abys tvářenku vystínovala do ztracena. Na to je nejlepší použít štětec, nikoliv labutěnky, které často bývají v balení společně s produktem. Doporučila bych ti také zhlédnout nějaká videa či přečíst články o tom, jak se vlastně tvářenka nanáší, protože spousty dívek v tomto velmi chybuje a po ulici chodí jako zmalovaní klauni.

POKUD MÁŠ MALÉ RTY

Chceš-li mít výraznější rty, než doposud máš, stačí ti jednoduchá pomucka a tou je lesk na rty. Lesk na rty je milý, hravý a dívčí. Vybrat si můžeš z mnoha odstínů, avšak pro tebe, coby začátečnici, radím, aby sis pořídila lesk průhledný. Tím rozhodně nic nezkazíš. Se rtěnkou chvíli počkej, až získáš v líčení dostatečný grif.

Všeobecná rada ale zní: Nic nepřeháněj a někdy je lepší méně než více.

S líčením začínej postupně a dej všemu čas. Pro začátek stačí vylepšovat drobné vady a trochu se zvýraznit. S přibývajícím věkem si budeš moci dovolit více a více.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alue Alue | E-mail | Web | 18. května 2012 v 11:08 | Reagovat

Pěkný článek :)
Já mám vlastní návod na růžové tvářičky: Červené víno a vypadám nejzdravěji pod sluncem. Haha! :)

2 nathali nathali | Web | 18. května 2012 v 11:47 | Reagovat

dobrý článek určitě něco z toho vyzkouším :),hlavně to co se bledé pleti týče protože tu já bohužel mám....

http://fashionorlife.blogspot.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |