Červen 2012

O prázdninách a o tom co nás čeká

28. června 2012 v 14:17 | Gabriela |  Já píšu
Ahoj krásky,

zítra nám konečně začínají tolik chtěnné prázdniny a můžeme zapomenout na všechny všední starosti a útrapy. Všichni si nějaké to volno zasloužíme, protože přeci jenom, biflovat se denno denně není příliš velká zábava (dobře, pochybuji, že se většina z vás učila každý den, ale tvařme se, že ano). A jak vlastně u vás začne volno?

U mě to bude prosté - večer půjdu někam na diskotéku, pokecat s přáteli, zatancovat si a bude to fajn. Doma na mě bude čekat můj nejmilejší, přitulím se k němu a bude mi nejlíp. Už za týden spolu jedeme do Budapeště. Tolik se těším. Jedeme tam sice na dvě noci, ale potáhnu sebou veliký kufr, ať mi to tam pořádně sekne. Budeme ubytovaní v hotelu, pyšnícím se čtyřmi hvězdičkami. Hotel je navíc součástí aquaparku. Júúú, to bude prostě něco skvělého. Určitě pak čekejte veeeeeliký článek, doplněný o milion fotek. Už se těším, až budu sepisovat všechny zážitky.

A teď zas z jiného soudku - v posledních týdnech jsem zase nakoupila několik věcí, převážně oblečení. Velmi brzy tedy přibude článek v rubrice "nákupy". Těšte se i na fotky. Tak třeba v pondělí jsem si z New Yorkeru odnesla dvě krásné sukně a to mě nestály dohromady ani čtyři stovky - miluji slevy.
Čekejte i články do rubiky "kosmetika", chystám pro vás totiž nějaké recenze, a to konkrétně na make upy a čistící kosmetiku na pleť.

Teď, když už přichází to volno, čekejte i větší aktivitu, teď v posledním týdnu to byl ještě fofr, co se školy týče.

Zatím se mějte krásně!
Gabriela

Co každý den nosím na obličeji

21. června 2012 v 19:07 | Gabriela |  Kosmetika
V tomto článku bych ti ráda popsala svoji každodenní rutinu líčení - respektive líčení základu a tím je make up, což je nejdůležitější část celkového líčení.

Do školy vstávám o půl sedmé a nebo o půl šesté a právě v tyto hodiny se začínám líčit a chci, aby můj make up vydržel pěkný až do konce vyučování. A to chce dobrý základ a správnou aplikaci!


Čím začínám
Pokud chcete dokonalý obraz, musíte kreslit na čisté plátno - tak je tomu i s obličejem. Z toho vyplívá, že nutností je pleť před aplikací make upu dokonale vyčistit, aby byla zbavena mastnoty, nečistot a po případě zbytku make upu z předchozího dne. (Ano, najdou se ještě pořád taková čuňátka, co se před spaním neodličují.)
Na vyčištění bych doporučovala čistící pěny a gely, naopak bych se vyhla odličovacím přípravkům na bázy oleje. Pro mě je nejlepší variantou pleť vyčistit Pěnou od Biodermy, z řady Hydrabio, která navíc napomáhá hydratovat pokožku, což je velmi důležité.

Nějaký ten podklad
Make up potřebuje držet a to co nejdýl a co nejhezčeji. Toho docílíš pomocí nějakého primeru, nebo podkladové báze, či jinými přípravky. Mě vyhovuje přípravek opět od Biodermy, taktéž z řady Hydrabio - jedná se o sérum, které pokožku hydratuje a navíc pleť vyhladí, což od podkladu velmi oceňuji. Zakryje póry a jiné nerovnosti pleti. Moji pleť promění v samet.

Samotný make up a technika nanášení
Make up používám od Astor - Skin match: ten aplikuji na tváře a na čelo, pro jiné partie obličeje ho bohužel nevyužiji. Moje pleť se asi jen tak náhle proměnila z normální na smíšenou - můj nos, brada a partie nad rty se staly mastnými zónami a těm tento make up nelichotí. Problém jsem samozřejmě, coby vynalézavý člověk, vyřešila - koupila jsem si make up od Rimmel - Stay matte a s touto kombinací jsem vážně spokojená. Make up od Astor je dokonale přirozený a neviditelný, make up od Rimmelu zase pomáhá mastným zónám udržet se matné.
V posledních dnech jsem si oblíbila stippling techniku nanášení. Mám už od vánoc nejdokonalejší štětec od Elf a s ním je nanášení make upu radost. Štětec produkt zapracuje do pleti, tím vypadá přirozeněji a vydrží mnohem déle.

Zakrytí nedokonalostí
Trpím na kruhy pod očima - na ně aplikuji Cover Stick od NYC ve žluté barvě, ostatní nedokonalosti doladím korektorem od Essence - stay concealer v odstínu 01 natural beige.

Fixace
Můj obličej nepotřebuje tunu pudru, přesto je v mé výbavě nutností. Ráda kombinuji dva různé pudry - sypký pudr od NYC na čelo a tváře, na mastné zóny pak pudr od Rimmel. Taktéž používám stippling techniku nanášení - já ji prostě miluji.

Konturování
Kdo má výrazné lícní kosti (jako třeba můj dokonalý přítel), tak ten se má, já ale mezi ty lidi nepatřím, takže si alespoň pomáhám konturováním obličeje s bronzerem od Essence z řady Sun Club pro blondýnky. Tento produkt vážně zbožňuju, aplikujete ráno a večer vypadá přesně tak, jako by jste ho právě nanesli.

A jak to celé doladím
Už jen přidám tvářenku od NYC v odstínu Pink Cheek Glow, použiju highlighter z paletky od Oriflame a to je vlastně celé.

To je moje denní rutina. A jaká je tvoje?

Voňavka na léto? Jedině Elite models!

21. června 2012 v 18:17 | Gabriela |  Kosmetika
Jistě už každý ví, jak moc jsou vůně Elite models v posledních měsících populární. Pokud zatím ale nevíte proč, možná by jste měli tuto vůni vyzkoušet.

Dívám se i na to, jak věc vypadá a myslím si, že nejsem rozhodně jediná. Proto mě uchvátila vůně na první pohled svým designem, kteý je jednoduchý a elegantní, skrývá v sobě ale i cosi zábavného a koketního.
Tahle půvabná lahvička zaujme snad každou dívku a ženu.


A teď konečně k tomu, co se skrývá uvnitř. Na výběr je ze čtyř vůní - Paris, London, Rio a New York. Dost jsem byla zaujatá výběrem a sice tak, že jsem vybrala vůni podle názvu města. Každý dívka si myslím vybere takovou vůni, jaké město jí nejvíce láká a přitahuje - mě přitáhla vůně nesoucí název New York a udělala jsem dobře. Po otevření flakonku jsem byla velmi mile překvapena. Vyvalila se na mě nádherná vůně lotosového květu, listů gardenie a červeného pomeranče. Tuto vůni jsem si hned zamilovala, je osvěžující, letní a pozitivní.
Teď je u mě číslo jedna a vítězí na plné čáře.

Máte také tuto vůni? Jak jste s ní spokojení? Ráda si přečtu vaše názory! :)

Cut crease black+purple

15. června 2012 v 19:27 | Gabriela |  Fotky
Tak jsem si zase trošku hrála s make upem a vzniklo následující....
Chci říct, že se takto samozřejmě běžně nelíčím a ven bych tak nevyšla. Šlo jen o zábavu :)

Líbí? Nelíbí?

All about my hair

13. června 2012 v 12:30 | Gabriela |  Vlasy
Určitě nejsem jediný člověk na světě, který touží po jiných vlasech. I já patřím mezi ty, co by chtěli nádherné, lesklé a husté vlasy,...ale bohužel, příroda to zařídila jinak.

Mé vlasy by se daly popsat jako hnědé, rovné, bez objemu, příliš jemné a co víc,....je jich málo. To není žádný ideální popis dokonalých vlasů, nicméně jsem se s nimi naučila žít, avšak netvrdím, že nezávidím těm, kdo mají perfektní vlasy.

Vždy jsem toužila po hustějších vlasech. Přijde mi, že jich mám docela málo, ale samozřejmě znám lidi, kteří mají vlasů o dost méně, takže bych si vlastně neměla tolik stěžovat. Jako velký problém považuji již zmiňovanou jemnost mé hřívy. Dříve jsem trpěla i na obrovské elektizování. Vlastně - čím mám pramínky delší, tím více elektrizují. Byla jsem z toho vždycky dost nešťastná, vlasy se mi stále lepily na obličej i na oblečení. Bylo to tak nepříjemné. Teď mi vlasy už tak neelektrizují, ale jejich jemnost tu stále zůstává. Tím pádem mi vlasy nikdy nijak nedrží, ať si je načešu jakkoliv. Pokud chci dosáhnout nějakého účesu, musím použít lak a to bezpodmínečně, jinak by se účes hned rozpadl. Jemnost také způsobuje, že se mi vlasy ničí snad i samotným česáním. A samozřejmě i dalšími věcmi, jako je třeba žehlení, nebo fénování - to nemají žádné vlasy rády, natož extrémně jemné.RECENZE: Rimmel Kate Moss lipstick

5. června 2012 v 18:06 | Gabriela |  Kosmetika
Značku Rimmel mám moc ráda, hlavně jejich make upy a pudry, v poslední době jsou to ale právě jejich rtěnky, které začínám milovat.

Na první pohled jistě nejednu z vás zaujalo dokonalé balení - černé, elegantní, s klasickým znakem Rimmelu - korunkou, a to vše doplněno o rudý nápis "Kate" s malým srdíčkem. Na spod rtěnky je číslo a barva odstínu, to jistě každý zná.

A teď už k samotné rtěnce a jak se mi osvědčila....

Odstín 07 je pro mě absolutně dokonalá barva. Něco, co jsem hledala a konečně našla. Perfektní a přirozená rtěnka do hnědých a oranžových tónů.
Výdrž je fantastická. Něco takového jsem zatím neznala. Na rtech drží opravdu velmi dlouho a nemusí se neustále opravovat. Dokonce i když se napiju ze skleničky, zůstane na ní jen nepatrný otisk.

Co se týče hydrtace, není to nic dokonalého. Mé rty docela vysušuje, ale u vás to může být jiné. Pod každou rtěnku si dávám balzám a pod tuto bych jej opravdu doporučila.


Můj foťák není schopen vyfotit nic na blízko, proto fotka z jiné stránky.

Pigmentace mě ohromila. Barva je velmi sytá a stačí opravdu jen velmi lehce přejet, nebo aplikovat jen na střed rtů a štětečkem zbytek dokreslit.

Chci si pořídit i další odstíny. V kolekci je rudá a velmi sytě fialová, takže asi tyto.

Rtěnku jsem koupila ve slevě za 99 Kč, původní cena se myslím pohybuje kolem 120 Kč, ale nevím, možná, že kecám.

A jestli rtěnku doporučím? Zaručeně!
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |