Červenec 2012

Sluncem políbené líčení

30. července 2012 v 19:12 | Gabriela |  Fotky
Udělala jsem pro vás letní, lesklé, no prostě sluncem políbené líčení. Stíny na očích jsou velmi lesklé a rty jsou šťavnatě červené.
Bohužel foťák je neschopný a tak vyžírá barvy, takže na fotkách to vypadá pěkně nudně, skutečnost je ale jiná. Taky mám více jak polovinu fotek zase rozmazaných, takže výběr byl omezený a vlastně ani nevím, jestli to líčení jde vidět. Spíš ne, než ano. Omlouvám se....tak aspoň tohle! :)

(Ještě mě pěkně štve, že se to tady všechno jeví jako dvě barvy...ve skutečnosti jich bylo nejméně pět.)
Inspirováno nádhernou Doutzen Kroes


Jak efektivně ještě využít prázdniny

30. července 2012 v 15:50 | Gabriela |  Já píšu
Protože jsem celý měsíc doslova proflákala, nic jsem nedělala a vstávala jsem z postele nejdřív v 10, donutilo mě to zamyslet se nad tím, čím oživit následující měsíc volna a efektivně jej využít.

ČETBA
Fuj, jen to slovo slyším, naježí se mi chlupy. Věřím, že mě spousta z vás za to odsoudí, ale kdo čte můj blog pravidelně, jistě ví, že čtení je pro mě opravdu velké zlo. Nicméně po prázdninách nastupuji do třeťáku a já nemám přečtenou ani jednu knížku k maturitě. To jsou jasné počty, musím začít číst, ač VELMI nerada.

CVIČENÍ
Kdo máte stejně povolené tělo já, radím vám dobře - vrhněte se do cvičení teď, kdy máte čas a nečekejte s tím kdo ví jak dlouho. Až příjde září, už nebude tolik času si zvykat na něco nového. Když se naučíte cvičit teď, už nepřestanete ani až začne škola, protože si navyknete a cvičit chtít dál prostě budete.

ZMĚNA JÍDELNÍČKU
Opět tu jde o to, navyknout si na něco jiného a teď je na to čas a prostor. Já zmenšila porce na talíři, začla jsem jíst zeleninu ještě víc než před tím, snažím se hodně pít vodu a držím se zpět od sladkostí a nezdravého jídla.

MEGA ÚKLID
Nevím jak vy, ale mě se vážně stává, že někdy sedím celý den u počítače (!!!!), možná bych někdy měla zvednou zadek a uklidit si neskutečný bordel ve skříni a pod postelí. Stejně jako vy.

PŘÁTELSKÉ VZTAHY
Pokud zanedbáváte přátele během školy, protože je toho prostě neskutečně moc, teď je čas na to někam vyrazit a trochu obnovit přátelská pouta. Nebo se taky můžete sbalit a jet navštívit kámošku, která se odstěhovala pryč z vašeho města.

NÁKUP
To se týká jen těch, kteří mají na rozhazování. To já sice nemám, ale kdybych měla, určitě bych zajela na mega nákupy, vychytala si slevy a řádila jak šílená. Stavila bych se taky do Ikei a pořídila si dekorace do pokoje.

OŽIVENÍ STĚN
Barva v pokoji je už nudná? No, tak to už jen stačí vymámit z rodičů peníze na barvu a hezky si pokojík vymalovat. Já chci toto léto určitě vymalovat na fialovo.

A protože jsem velmi líná osoba a na všechno se stejně určitě zase vykašlu, vám přeji silnou vůli a využívejte prázdiny efektivně!

Co nemám ráda na holkách

25. července 2012 v 15:52 | Gabriela |  Já píšu
Každá z nás jistě děláme něco, co se druhým lidem nelíbí. Stejně tak my shledáváme na druhých něco, co vadí nám. A co vadí mě?

MÁM VELKÉ TRIKO, JSEM DRSNÁ
Nemám ráda slečny, které nosí velké kalhoty, velká trička, obrovské čepice, mega boty a vše doplní o cigaretku v ústech. Mnohdy jsem viděla situace, kdy se tyhle slečny povyšují nad ty, co nosí podpatky, nekouří a nemají potřebu tančit na diskotéce jen v podprsence. Podle mě má být dáma dámou a nehrát si na drsňačku!

KOUŘÍM A CHLASTÁM - JSEM PRAVÁ TEEN GIRL
Nemyslím si, že pití alkoholu, kouření cigaret, braní drog a nezávazný sex musí nutně patřit k teen věku. Každému podle svého gusta, jistě, ale jsou jisté meze. Pít, proč ne? Ale s mírou a ne jen proto, že to tak každá "pravá puberťačka" dělá.

OBLÉKÁM SE JAK DĚVKA
Aneb když lezou tangáče z bokových džínů, jsem hvězda. Uuuuh, NE! Nerada vidím 14náctileté slečny, jak nosí mega push-up podprdu a tričko, ze kterého vylézá pupík.

ČÍM VÍC MAKE-UPU, TÍM LÉPE
Pavoučí řasy, hot pink lesk, zvýrazňovače že se leskne jak diskokoule. Výrazný make-up ano, ale v daném věku a platí to jen pro toho, kdo to s make-upem umí. Kdo si napatlá černý stín po celém víčku i pod něj, nerozblendí to a jde si a myslí si, že je za hvězdu, tak to pardon. Pokud se někdo neumí líčit, nejdřív musí trénovat, trvá to hodně dlouho. Pokud se to ani pak někdo nenaučí, musí si poradit s těmi nejjednoduššími líčidly.

LACINÉ CHOVÁNÍ
Fotky v podprdě na facebooku zaručí, že vás budou chtít kluci jen a pouze oš*kat - když tohle totiž někdo dá na sociální síť, každý bude vědět, že dotyčná osoba je levná a lehce se dá nabalit. Kdo by chodil s holkou, kterou nahou viděl celý svět? Nikdo...jen nějaký zoufalec.

Kdo souhlasí?

Retro

24. července 2012 v 17:12 | Gabriela |  Fotky
Víte, co mě dokáže spolehlivě nas*at? Můj foťák! Nenávidím ho! Vyfotím 50 fotek a ostré jsou jenom asi 3. To je paráda. Je to foťák dědek! Patří do šrotu. Je 1000 let starý. A pak se nedivte, že nemůžu fotit svoje líčení a postupy. Grrr :-/

RECENZE: Astor skin match fusion make-up

23. července 2012 v 13:33 | Gabriela |  Kosmetika
Dnes bych vám ráda napsala něco málo o make-upu od Astor, který už používám delší dobu a jsem s ním velmi spokojená.

Invisible make - up: tak takto se tento make-up prezentuje. Musím jedině souhlasit. Vyzkoušela jsem opravdu velké množství make-upů a upřímně musím uznat, že tento je ten nejpřirozenější, jaký jsem za celou svoji "líčíčí kariéru" vyzkoušela. Miluji finish, jaký po nanesení vznikne, je to něco překrásného. Vaše pleť není žádnou maskou, ale stále působí jako přirozená kůže a to je přesně to, co od make-upu každá z nás čekává - absolutní přirozenost. Jen mě trochu mrzí, že po přepudrování tento efekt trochu zmizí a finish už není tolik přirozený jako bez pudru. Na druhou stranu u tohoto make-upu nemusíte použít nějaké závadně velké množství pudru. Já se zaměřuji hlavně na T-zónu a to konkrétně nos, který se mi opravdu mastí (a to i se sebelepším make-upem). Na tváře dávám pudru jen minimální množství, skoro nic, většinou jen to, co na štětci zůstane, tím si zajistím, že přirozený finish neponičím.Potřebuji make-up train case!

22. července 2012 v 19:28 | Gabriela |  Já píšu
Ahoj krásky,

protože si chci opavdu plnit svá přání a tak nějak se mi plní, nutí mě to k tomu, investovat do svého koníčku nějaké ty korunky a zvětšovat svoji sbírku make-upu.

POTŘEBUJI TRAIN CASE

Ano, bez toho se nedá žít. Pěkně mě štve tahat veškerý svůj make-up po sáčcích a kabelkách, když jdu někoho nalíčit (většinou to bývají kamarádky, které potřebují nalíčit k nějaké příležitosti, nebo chci prostě trénovat). No uznejte, že to pro mě musí být pěkně nepohodlné. S train casem se nebudu bát, že se mi něco při přenosu rozfláká a nebo rozsype. Proto šetřím každou korunku a čekám, až se mi ty peníze nastrádají a já si nějaký ten svůj první kufřík koupím. Sice to bude jen nějaký šmejd z "třicetdevítky", nebo od našich asijských přátel, ale co! Pokud to vydrží rok, budu si pískat......Ach, začátky jsou těžké! :D Začínal někdo také tak? Že se ptám, jasně, že jo!


Zatím nepotřebuji ten super profesionální mega kufr, který make-up artistky vozí na kolečkách, ač by to bylo krásné mít takové množství make-upu, že bych ho potřebovala. Pro zatím se budu dívat po něčem, co hravě unesu v ruce. Myslím, že to bude pro začátek uspokojivá varianta.

Nepotřebuji ale jen to! Musím zainvestovat do make-upu jako takového.
Nutně v mé výbavě chybí hned několik věcí: různé odstíny make-upu, pudrů, korektorů, různé hygienické věci jako antibakteriální sprej, navlhčené ubrousky, náhradní aplikátory na řasenky, lesky.....je toho tolik, že by se člověk zbláznil. A hlavně moje peněženka se zcvokne.

A teď k tomu, čeho mám dostatek, ať z toho nezešílím. Mám dostatečné množství rtěnek, lesků i stínů na oči. Tak fajn, není to zas taková katastrofa s tou mojí výbavou. No a taky mám dostatečnou výbavu štětců. Skvělé.

Držte mi pěstičky, ať se mi podaří si našetřit a všechny věci nakoupit! :)

Smokey brown make-up

19. července 2012 v 17:12 | Gabriela |  Fotky
Mám pro vás další líčení, tentokrát hnědý kouřový make-up. Vše jsem doplnila o nude rtěnku.

Určitě si všimnete, že za mnou v pozadí je neskutečný bordel, ano, vím o něm, tak mě na to prosím neupozorňujte. Nejsem prostě žádný puntičkář a v pokoji mám binec, přiznávám se.

Plus pro zasmátí jedna fotka, kde se tvářím jak naprostý cvok,..ano i mě někdy hrabe!

Příjemné pokoukání.


Boj s pigmentovými flíčky

18. července 2012 v 12:35 | Gabriela |  Kosmetika

ANEB BĚH NA DLOUHOU TRAŤ A PROČ SE STYDÍM ZA SVOU PLEŤ


Pigmentové flíčky se často spojují s přibývajícím věkem. To mě vždycky trochu štvalo, copak jsem jediná, kdo je má od narození? Na internetu jsem vždycky hledala nějakou pomoc, ale vždy jsem se setkala jen s články, kde mluví o flíčcích ve spojitosti se stářím.


RECENZE: Rimmel Stay matte foundation

17. července 2012 v 14:07 | Gabriela |  Kosmetika
Sháněla jsem matující make-up a protože je Rimmel má oblíbená značka, hledala jsem právě mezi jejich make-upy.

Hned na začátek říkám, že tento make-up není žádný zázrak. Od této značky bych čekala mnohem víc. Nejen, že mi připomíná ty levné make-upy, které jsem si kupovala, když mi bylo jedenáct, přijde mi, že se i kvalitě levných make-upů přibližuje.


Především mě zaráží otřesná parfemace, kterou make-up má. Make-upy od Rimmel vždycky tak krásně voní, tohle je ale veliká vyjímka. Ani nemůžu poznat, to z toho cítím. Takhle ale vážne "voní" ty make-upy za stovku.
Make-up stojí asi kolem 160 Kč, myslím, že to s poměrem cena-kvalita, přehnali. Ohodnotila bych ho nejvíce za 100 korun.
Make-up má matovat, matuje! Ale s T zónou stále bojuje příliš málo a stejně se po hodině lesknete. Prý má matovat 12 hodin, tak to teda nevím!
Matující make-upy mají někdy tendenci nevypadat přirozeně, tady to sedne. Nikdy bych si ho nedala na celý obličej, vypadala bych jak nevím co. Rozhodně se mi nelíbí finish, který po nanesení vznikne.
Nanáším stippling štetcem od ELF, štětec zaručí střední krytí, pokud by jste chtěli vrstvit, dá se získat i plné. Nanášením rukama získáte velmi lehké krytí (nezakryje vám nic, jen sjednotí barvu).
Make-up jsem si jednou zkusila dát na celý obličej, katastrofa. Vážně jsem vypadala jak blbec a hrozně moc šlo vidět, že mám make-up....a to nechci. Tak jsem si ho začala dávat jen na nos, nad rty a na bradu - to jsou moje nejproblémovější partie, které se mastí. Tam funguje...ale jak už jsem řekla,...asi jen hodinu, pak se lesknu stejně.
Teď už ten make up ani nepoužívám. Používala jsem ho jen velmi krátce.
Miluju neviditelné make-upy a to tenhle není, nadále zůstávám u Astor skin match - nejvíce přirozený make-up, jaký jsem kdy měla.
Konzistence je hutnější, rychle schne, musí se s ním rychle pracovat, pokud se vrství je hodně nepřirozený.

Plusy:
- odstín 100 ivory sedne i bledulkám

Mínusy:
- nepřirozený finish
- neplní co slibuje
- rychle schne
- vysoká cena k poměru kvality
- špatně se vrství

Holky, za mě nedoporučuji.

Růžová sukně v akci

14. července 2012 v 21:24 | Gabriela |  Móda
Nedávno jsem si pořídila tuhle růžovou sukni, jak jste mohli číst tady a také mám nově ve vlastnictví botičky, o kterých jsem vám říkala tady. Tak tady to máte všechno dohromady + make up. Tahle kombinace je fajn na večer,...alespoň pro mě! :)


|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |