Srpen 2012

Mně že bude za 3 měsíce 18?

30. srpna 2012 v 16:36 | Gabriela |  Já píšu
Cože? 18? Kdy se to stalo, že život tak rychle utekl? Už v listopadu se oficiálně stanu dospělým člověkem. No, zatím ale jenom na papíře, nikdo netvrdí, že jsem duševně dospělá. Možná někdy, možná také ne. Kdo ví. Jak roky jdou, uvědomuji si, že nic, kromě čísla, se nemění. Opravdu. Připadám si pořád stejná. Nevidím ve své duši žádné roční zestárnutí. Uvnitř jsem stejná. Na venek možná nějaká změna je. Mívala jsem baculaté tvářičky, ty se mi věkem zatahují. Díky bohu. Ale víc bych ocenila, kdyby se mi třeba věkem mé uši rozhodly, že se připlácnou k lebce a že už nechtějí odstávat jak ucho od hrnce.

Možná, že se přeci jenom něco změnilo a já jsem zmoudřela. Některé věci vás prostě změní, ať chcete, nebo ne. Možná, že mě změnil on. Dokonale nádherný blonďák, s lícními kostmi, jak model a překrásně tvarovaným...ehm...zadkem. A taky s krásnou povahou. Když s někým máte vztah, který není založený na pubertálním vzplanutí a na pouhé živočišnosti, naučí vás to mnoho věcí. Osobnost možná vážně trochu zmoudří. Ten druhý vás totiž něco naučí. Mě naučil určitě spoustu věcí. Tak třeba to, že palačinky jsou lepší, když se dělají na másle a ne na oleji. Taky mě naučil, že není smrtelně nutné sprchovat se každý den, do rána na vás totiž nevyroste plíseň, ani celý svět pro bakterie. Naučil mě milovat víc sama sebe. Ukázal mi, že nejsem nikdo, ukázal mi, že jsem někdo. Dokázal mě přijmou se všemi chybami. I když náš vztah není každou chvíli dokonalý, vlastně je, protože vždy oba víme, že se každá nesrovnalost vždy vysvětlí...a těch špatných chvil je míň, než těch krásných. Ano, naučil mě ústupu a kompromisu. A každá malá ošklivá chvilka neštěstí, stojí za to přežít, protože se vám to vrátí ve velké kupě štěstí. Naučil mě trpělivosti. Takže ano, za ten rok jsem moudřejší.

18 let pro mě neznamená "HURÁ, MŮŽU CHLASTAT", ani náhodou. Nechci se opít na své 18nácté narozeniny. Děkuji, nemám zájem pít něco, co mi nechutná a pak to následně vyzvracet a s tím hnusem ještě vyklopit antikoncepci a pak být měsíc bez....bez blízké přítomnosti mého milovaného, blonďatého M. Raději si narozeniny užiju při plném vědomí, s mými přáteli. Myslím, že seskupení lidí se vyhoupne maximálně na číslo 4. A víte co? Nikoho jiného nepotřebuji. Hlavně, aby tam byl M. a J. - dva nejlepší muži mého života. Pak ať se přidá kdo chce, ale jen ty dva tam budu opravdu chtít a potřebovat. Viděla bych to stejně tak, že nejlepší dárek bude od mého M., který by si mohl vzít inspiraci z mého dárku pro něj k jeho 23. narozeninám. Dárek se mu moc líbil a asi půl hodiny si ho musel fotit. A on si tohle přečte, takže ho to stejně trkne! :D :)

A co bych vlastně chtěla k narozeninám, kdybych si mohla vymýšlet? Takže tati, protože vím, že to také budeš číst.....nakupování on-line je fajn a ještě, když se k tomu přidá kosmetika. Takže nakupování kosmetiky on-line. Podrobnosti osobněji :D každopádně elfkosmetika.cz je docela fajn web pro nákup :D
Pamatuji si, že minulý rok jsem to s dárkem od taťky udělala úplně stejně, napsala to na blog a vážně to dostala. Jsem to ale mrška vypočítavá, že? :) Hihi, ale kdo umí, umí. A kdo neumí, je blbej a má smůlu. Má drzost se mi vyplatí, ještě uvidíte! :)

A jako každá správná holka bych chtěla hromadu bot, oblečení a já nevím, čeho ještě. Ale to je rozmar, to vlastně ani nepotřebuju. Upřímně by se mi hodil mobil, nějaký, co nebude vypadat jako cihla a kalkulačka zároveň. S mobilem potřebuji volat a psát, nic jiného od něj nepotřebuji. Takže z toho vyplívá (píše se tu měkké i po l, nebo ne?...už potřebuju do školy :D), že netoužím po mobilu za 9 tisíc, bohatě bych se spokojila s nějakým starším modelem dotykového telefonu, v nižší cenové kategorii.

A jako veliký snílek bych si samozřejmě přála hodně štěstí, zdraví a lásky. To oželím i tu ElF kosmetiku a muže oblečeného pouze v kravatě. Hlavně, ať fungují tyhle tři věci. Prosím. Zdraví je asi nejdůležitější, ale já chci, aby fungovala ta láska....nejméně na 100%.

No a kdyby mi ještě někdo chtěl udělat radost, přála bych si kulmu na vlasy. Nosím pořád rovné vlasy. Pořád, opravdu. Jednou za 100 let je nosím jinak. A M. se moc líbí, když je mám natočené. Chtěla bych pro něj být pořád krásná a sem tam jiná, jako třeba s těmi kudrnatými vlasy. Kecám, teď to zas zní, že se celá má mysl točí jen kolem něj. Ale...ona je to pravda....ups.

Nedělám si řidičák. Chtěla bych, vážně. Sice bych se moc bála, ale určitě bych to zvládla. Zatím jsem přece zvládla všechno. Dokonce i jak mi na chirurgii stříhali do palce nůžkama a proud krve zasvinil celý plášť lékařky, společně s rukavicemi a lehátkem, na kterém jsem ležela. Tak bych přece udělala i tu autoškolu. Ale zas ty peníze. Dost zmiňované téma u mé osoby, no ne? Kdybych nebyla lenoch, tak si nějaké peníze určitě vydělat dokážu. Ale já se pořád na něco vymlouvám.

A jedno mé OBROVSKÉ přání? Neuhodnete. Plastická operace. Ne, nechci prsa, mám je krásná i od přírody (ne velká, krásná a to mi stačí). Ne, ani nos...mám tam sice hrbolek, který zatím úspěšně ukrývám a vy o něm snad možná ani nevíte. Jsou to ouška. Vlastně jsem se o nich už výše zmiňovala. Chci je přišít. A víte co? Jednou si je přišuju. Minimálně před svatbou. Chci vyčesaný účes a né, že ne! A ano, svatbou, opravdu se chci jednou vdát a bydlet s mužem v baráku s bazénem...a řekněme...bez dětí....zcela upřímně...a nesuďte mě.

Koukám, že jsem měla dost co říct, k mým nastávajícím 18náctým narozeninám. Tak mi fanděte, ať se jich ve zdraví dožiju a vše klape, jak má.

Gabriela

RECENZE: Dermacol Matt Control zmatňující make-up

29. srpna 2012 v 13:24 | Gabriela |  Kosmetika
Mám pro vás recenzi dalšího make-upu, tentokrát od Dermacol. Pojďme se probrat tím, jaké s ním mám zkušenosti a jak mi vyhovuje.

Chtěla jsem zkusit zmatňující make-up a tak jsem hledala v make-upech od Dermacol, protože s touto značkou mám opravdu dobré zkušenosti a v minulosti jsem už jeden jejich make-up zkoušela a byla jsem spokojená.

Oficiální text na etiketě: Zmatňující make-up zajistí 18 hodinovou kontrolu lesku, sníží viditelnost pórů. Pleť vypadá bezchybně vyhlazeně a svěže. Dermatologicky testováno.


Konzistence je velmi příjemná - není vodová, ani příliš tuhá. Je to velmi dobrý střed, spíše bych se ale přiklonila k tekutější konzistenci, než k tuhé. Díky této vlastnosti je aplikace velmi snadná, krásně se s ním pracuje. K nanášení používám stipple štětec od značky ELF, tento štetec se mi u tohoto make-upu velmi dobře osvědčil. V kombinaci s ním vytvořím perfektní finish - ten je matný, ale ne nějak nepřiozeně, stále máte přirozeně vypadající obličej. Já i tak přepudruji (u každého make-upu pudruji). Skvělá vlastnost je, že zmírní viditelnost pórů. Make-up působí velmi přirozeným dojmem a pokud ho dobře aplikujete, bude vypadat jako kůže, ne jako nepřirozená maska. Výdrž je opravdu velmi dobrá. Obvykle s ním i cvičím a přežije i velké pocení a dokonce na obličeji zůstane, i když ho otřu. Vydží i vedra. Pokud se obličej zpotí, nijak se make-up neponičí, pokud si na obličej samozřejmě nebudete sahat a necháte pot zaschnout. Krytí je velmi přirozené, řekla bych střední. Nedokonalosti zakryju ještě korektorem. Samozřejmě, že jsem na něm ale našla i jednu vadu, ale to není chyba make-upu, jako spíš mého podtónu pleti. Podtón je totiž růžový - a já mám podtón pleti žlutý. Bohužel v umělém světle drogerie se tyto vlastnosti velmi špatně rozeznávají.

Cena kolem 250 Kč.
Drogerie Rossman.+ dobrá konzistence
+ dobrá výdrž
+ odolnost proti doteku
+ přirozený finish
+ zmatňuje
+ krytí
+ můj odstín 1 pale vhodný pro bledulky

- růžový podtón

Mix fotek

27. srpna 2012 v 11:48 | Gabriela |  Fotky
Nahromadilo se zase pár fotek, tak jsem se rozhodla vám je ukázat. :)Tahle fotka je ze soboty, kdy jsem šla s M. do reastaurace....

Dva tipy na chutné obědy

24. srpna 2012 v 14:41 | Gabriela |  Jídlo
Nevím, co mě to popadlo, ale v poslední době mám potřebu si fotit jídlo. A proč se s vámi o fotky nepodělit? Třeba to přinese inspiaci a jídlo si také uděláte. První jídlo je lehké, na léto jak dělané, druhé jídlo je už o něco těžší a méně zdravé, zato luxusně dobré.


Chutný obídek

21. srpna 2012 v 19:15 | Gabriela |  Jídlo
Dneska jsem si k obídku udělala kuřecí maso se zeleninou a jako přílohu rýži. Bylo to snadné, rychlé a dobré.

Ani nevíte, jakou mám nesmírnou chuť na brokolici. Miluju brokolici. Byla jsem tedy potěšena, že ve směsce zeleniny byla, nicméně to nebylo ono a vidím to tak, že si v nejblížší době udělám tuto variantu jídla, ale pouze s brokolicí. Mňam.


(Tak vypadala příprava - je to krásně barevné a úžasně to vonělo)

Jídlo mi nezabralo ani hodinu. Nakrájela jsem kuřecí na kousky, ty osolila, opepřila a přidala trošku dalšího koření. Dusila jsem na pánvy a později přidala zeleninu. Sem tam podlila vodou. Nic složitého, ne? Příloha byla rýže.

Myslím, že je to celkem zdravá varianta obědu - rozhodně zdravější, než svíčková s šesti knedlíky (co je ale lepší,...o tom by se dalo diskutovat.

Aby jídlo bylo zdravější - můžete se vyvarovat dalšímu kořenění a jen mírně osolit, popřípadě opepřit. Ale to mi přijde moc chudé. Ale pokusím se kořenění omezit.

Jídlo navíc vypadalo tak krásně, že jsem měla nutkání si to vyfotit a dokonce vám o tom napsat. Kdo by si dal také kuřecí se zeleninkou?


(A to je výsledek na talíři - i tak jednoduché jídlo může být dobré)

Party make-up: dramatic purple

21. srpna 2012 v 13:59 | Gabriela |  Fotky
Mám tu pro vás další make-up. Je docela dramatický, hlavně díky umělým řasám. Tento make-up je proto určen převážně na party nebo nějaké večerní společenské akce.

Mimo jiné tu uvidíte i fotky nehtů, které ladí s celým make-upem. Zvolila jsem techniku tzv. ombre nehtů a použila jsem na ně světle a tmavě fialový lak. Upozorňuji, že tuto techniku jsem zkusila úplně poprvé, takže pokud to není úplně tip ťop, tak mě prosím omluvte. Navíc si na drápcích můžete všimnout sem tam černého flíčku - to je lepidlo na řasy. :D

Kdyby by vás zajímal nějaký určitý produkt, který jsem na líčení použila, nebojte se zeptat v komentářích. Taktéž, kdyby vám nebylo něco jasné ohledně postupu líčení. Upřímně říkám, že se mi to dnes nechce vypisovat, proto upřednostním, když případně na vaše dotazy odpovím v komentářích.

Užijte si fotky a podělte se o vaše názory do komentářů.

Mimochodem - obrázky se mi skládají jak chtějí, ať dám kurzor kam chci, obrázek se vloží, kam se mu zlíbí. Takže je to na nic přeházení a je to fuj...no....poradíte mi, co s tím? Dělá mi to pořád!!


Koho sleduji na youtube

20. srpna 2012 v 12:49 | Gabriela |  Já píšu
Na youtube trávím někdy možná až nezdravé množství času. Ale já se ráda nechávám inspirovat. Koho sleduji?

Co se líčení, kosmetiky a outfitů týče, miluji ! Aby taky ne, je překrásná a její líčení mě velmi baví. Navíc se mi na ni líbí, že začínala jako brunetka s kilíčky navíc a jeď je překrásná štíhlounká blondýnka. Často natáčí getting ready videa, která miluju ze všech jejich videí nejvíc. Další mé oblíbené video je, jak mluvila o tom, jak shodila kila. (toto video už jsem na blog i přidávala). Navíc má absolutně roztomilý přízvuk...když mluví, místo "e" dává "i". Juuuj :) (neřekne "betr" ale "bitr"...a tak to je se všemi slovy).Pak je tu legendární . Kdo ji nezná, dopouští se velikého prohřešku. Je na youtube číslo jedna. Absolutně nejpopulárnější youtube slečna v poslední době. Absolutně ji zbožňuju. Je nesmírně moc ironická, zábavná, miluje své hafany a je vážně nejvtipnější osoba, jaká se na youtube potuluje. Navíc je překrásná a má úžasnou figuru. Poroz: je nesmírně sprostá!Oblíbila jsem si i , která má absolutně andělský vzhled a vypadá jako překrásná, dokonalá panenka. Je to australská kočka, která točí beauty videa. Má teprve okolo padesáti videí, doufám, že se její sbírka bude ale rozrůstat. Tahle holka mě totiž baví.je netradiční kráska ve vodách youtube. Není to žádná tuctovka. Její vzhled je originální, stejně tak jako ona sama. Snaží se být opravdu vtipná a její mimika je taktéž netradiční.
Holky z nebo z všichni jistě moc dobře známe. No ne? Na ty kouká snad úplně každá slečna. Točí beauty videa a nejvíce mě baví jejich "creative make-up", který je pro mě velkou inspirací.
Koukám na mnohem víc lidí, ale tohle jsou ti TOP!

Co chci v životě dokázat

16. srpna 2012 v 11:00 | Gabriela |  Já píšu
Mám jasno v tom, co chci a jdu si za tím. Povede se mi alespoň něco z mých přání?

Udržet si partnera
První vážný vztah a zároveň ten poslední? Ano prosím. Udělám pro to cokoliv, opravdu. Lepší člověk na planetě není. Alespoň pro mě. Já v něm našla dokonalost. On je všechno, co k životu potřebuju. Kdyby mi nemělo vyjít nic, tak ať mi prosím vyjde život s ním. Oželím VŠECHNO, ale jeho ne. Za něj bych i dýchala. A dovedete si představit, jaké by to bylo krásné, mít iniciály G. G. ...místo G. D. ? :)

Psát pro časopis
Toužím po tom stát se opravdovou redaktorkou. Ne "jen" blogerkou, ale tou velkou a uznávanou paní redaktorkou. Možná i nějakému časopisu šéfovat? Založit? Kdo ví.

Fotit jako fotomodelka
Nemám ani náhodou modelkovské míry. Na modelku jsem malá a tlustá. Ale při fotomodelingu se dá lecos ošálit. A na fotkách nikdo nepozná, že měříte 160 cenťáků, když se to vyfotí dobře a upraví. S váhou něco udělám, půjde dolů, musí. Kdybych někomu přišla jako zajímavý objekt na focení a jste z jižní Moravy, neváhejte se ozvat. Taktéž prosím dámy, které mají dobré zkušenosti s nějakou agenturou, aby napsaly do komentářů some info.

Mít skvělou práci
Nechci chodit do práce s nechutí. Chci tam chodit ráda. Chci se tam těšit (alespoň ze začátku :D). Nikdy nechci dělat to, co studuji. To raději půjdu dělat prodavačku do obchodu (nechci tím nikoho urazit, každá práce je důležitá a šlechetná). A kde bych se vlastně chtěla pohybovat? Fajn, nevadilo by mi dělat například v televizi, připravovat tam něco...a kdo ví, třeba hlásit zprávy? (teď mi to příjde jako šíleně detský sen, ale musím se přiznat, že tak bych byla spokejená).

Proslavit více svůj blog
To je sen hodně blogerů. Mít blog více čtený a více oblíbený. Mám na to ještě hromadu času. Věřím, že jakmile si koupím kameru a začnu natáčet líčící videa, návštěvnost a oblíbenost se vyšvihne....Teď už jen tu kameru. Fajn,...tak za pár let! :)

Žít kvalitní život
Chci to, co chce téměř každý - být zdravá, bohatá, milovaná, mít barák a psa Boo. Nestydím se za to, že chci mít peníze, kdo by je nechtěl? Vždyť s nimi je život veselejší. A kdo mi to bude vyvracet, toho označím za lháře.

Věřím, že všechno, co jsem vypsala, jsou reálné sny. Může se povést cokoliv, když na tom člověk bude tvrdě dřít. A to já budu, já se jen tak nevzdám. Teď už to chce jen hromadu štěstí. Ale také vím, že nemůžu mít všechno. Když se mi podaří alespoň jedno přání, budu šťastná. Přiznám se ale, že největší přání je stejně bod jedna.

Dneska mám divnej den

14. srpna 2012 v 15:36 | Gabriela |  Já píšu
Bordel! Všude, kam se podívám. Nejsem ten typ člověka, který by musel neustále uklízet, naopak. Jsem bordelář a to pořádný. Ale sestra se rozhodla vymalovat si pokoj (z modré na modrou). Její věci se válí po celém bytě a většina z nich v mém pokoji. Cítím se tady tak nepříjemně, že jsem si šla v jedu chvíli sednou na balkón. Doufám, že do večera tady bude pořádek, jinak nebude M. mít žádné místo na spaní.

Od rána se klepu zimou. Proč je mi taková kosa? Při pobytu na balkóně jsem se trochu zahřála, ale jakmile jsem se vrátila dovnitř, zima přišla zas. Tak jsem si dala půl hodinovou sprchu, zatím to funguje, už se neklepu. Jen aby o zase nepřešlo.

K tomu všemu mě bolí hlava, nevadí, tohle je jedna z bolestí, která mě moc neobtěžuje. Ale zato M. při bolestech hlavy jen leží a nemůže nic dělat.


(nové botičky v akci, vypadají dobře, no ne?)


Víte, jaká depka na mě dolehla? Uvědomila jsem si, že jdu za chvíli do školy. Ach ne. Matika! Zase za matika. Na tu se těším ze všeho nejmíň. Matika je pro mě jako čínština. Dovedete si to představit? Až tak tomu nerozmím. Těšila bych se na angličtinu a na našeho úžasnýho učitele, do kterýho jsme všichni platonicky zamilovaný (i když je mu přes padesát), ale ups, stal se ředitelem a nás už učit nebude. Moc mu to přeju, bude úžasný ředitel, na druhou stranu jsem na něj pěkně naštvaná, protože ty další dva roky budeme muset přežít s někým jiným. A co když už nebudu mít z angličtiny jedničku? Ach jo! :( Co když nás nová učitelka nenaučí? A já se zhorším? Angličtinu s ním jsem zbožňovala. Co bude dál?


Blog nepočítá návštěvnost

13. srpna 2012 v 20:33 | Gabriela |  Já píšu
Naposled mi blog počítal návštěvnost 1.srpna, od té doby nic. Nepočítá. Stávkuje. Stávalo se to i dřív, ale vždy to bylo jen tak 3 dny, nikdy tak dlouho. Dělá to i někomu z vás, nebo jen mně? Mám si někomu postěžovat?

|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |