Listopad 2012

Život s odstátýma ušima

30. listopadu 2012 v 13:53 | Gabriela |  Já píšu
Nenávidíte, když fouká neskutečný vítr, vlasy máte rozházené na všechny strany a ještě se vám lepí na rty, takže jsou celé zapatlané od lesku? Vzpomenete si, že máte v kapse od kabátu gumičku a s radostí si uděláte culík. Musí to být skvělý pocit. Škoda, že ho neznám.Už 18 let žiji s nenávistí ke svým uším. Řekla bych, že je to moje největší vada na kráse. Je to něco, co bych hned změnila, kdybych mohla. Ve společnosti nikdy nenosím culík a když přijde na tělocvik, přepadá mě skutečné trauma, protože si musím vyčesat vlasy a celému světu moje obrovské plachťáky ukázat. Nikdo, kdo to nezažil, si nedokáže představit, jak moc trapné to je. Najednou se lidi nedívají na vás, ale na ty sloní uši, co vám narostly - přivolávají totiž tak neskutečnou pozornost, že si to ani nedokážete představit. Najednou to nejste vy, ale dvě megaveliké ušiska.

Moc se mi líbí zapletené vlasy, drdoly, culíky, rybí copy a všemožné jiné kreace s vlasy. Všechny holky vždycky řeší "co si uděláš s vlasama na tu párty/ples?". Já to mám už předem vždycky jasné. Musím je mít trapně rozpuštěné, takže pořád vypadám vlastně úplně stejně. Jsem zvědavá, jak budu vypadat na maturiťáku, kde budou mít všechny spolužačky dokonalé a vyčesané vlasy a já je budu mít tapně rozpuštěné a nezajímavé.

Je opravdu "hodně" super, když píšete celý den do sešitů ve škole a ani si nemůžete udělat podělanej culík, ale musíte si držet dementně háro, abyste si po něm nepsali a vůbec něco viděli.

V létě míním zdechnout, vedra snáším velmi špatně. Všichni mají drdoly vyčesané co nejvíc nahoru. Vevnitř řvu závistí. Tohle já nikdy udělat nemohla! Musím se pařit ve své dlouhé hřívě.

U jídla si namáčím konečky vlasů do omáčky. A když je hodně mastná, aspoň to ty vlasy nějak vyživí. Haha.

"Proč nejdeš na operaci?"...aha....."Dejte mi 20 tisíc a ráda půjdu". Aspoň vím, na co šetřit, až začnu chodit do práce.

Važte si uší upláclých u lebky. Že jsou tam, kde mají být a nechytají vítr, jako ty moje plachty.....

ELF mánie

29. listopadu 2012 v 21:29 | Gabriela |  Kosmetika
Milovnice značky ELF určitě vědí, že momentálně probíhá mega sleva na všechny výrobky a to od 10% do 30% a platí odedneška do 4.12., ale být vámi, tak nečekám, protože už teď je velká část zboží vyprodaná.

Já sama jsem jako mega maniak čekala do 12ti odpoledne, kdy akce začala a objednala, protože jsem se bála, že na mě už nic nezbyde. Stejně ty věci, které jsem původně chtěla, už neměli, tak jsem si musela vybrat něco jiného. Ale i tak jsem spokojená.Jsem zblázněná do štětečků. Už teď jich mám doma přes 30. Ale je fakt, že žádný takový, jaký jsem dnes objednala, doposud nevlastním. Obzvlášť se těším na kabuki a small stipple. Štětečky používám denně a prsty si na obličej téměř nešahám, jen na korektor je používám (a to jen proto, že doposud nemám štětec na korektor, který bych milovala). Nedokážu si představit, že bych měla make-up aplikovat prsty....brrr, ošklivá představa!! Nikdy nedosáhnete tak dokonalého efektu, jako při používání štětců.Z kolekce spring jsem ulovila dvě paletky, myslím, že se jmenují cool a warm. Jsou na ně super recenze na youtube. Moc se na ně těším. Hlavně na ty odstíny modré. Já se běžně na den modrou nelíčím, ale když si zkouším doma nějaké líčení, jen tak na zabití nudy, velmi často vytvářím modré looky. Prostě to zbožňuju.
Další položkou je eyelid primer, který už doma mám v jiném odstínu a je fajn, tak chci zkusit tento. No a pak krycí tyčinka v hodně...HODNĚ...tmavém odstínu na vytváření kontur a kreativního líčení.

Nesmírně se těším, až mi balíček přijde. Určitě pak udělám UNBOXING článek. (Tento typ článků se tu začně objevovat, zatím je tu jeden). Následně čekejte i recenze - docela mě baví je psát. A to mi připomíná, že vám dlužím ještě dost recenzí.

Tak jsem měla dnes objednávací náladu, že jsem si objednala i ten foťák. Šťastný to den. Až na to, že mě dneska někdo solidně nasral. Ale co nadělám.

Dnes je mi 18

29. listopadu 2012 v 13:08 | Gabriela |  Já píšu
Pořád si připadám jako ta malá ošklivá holka s oválnými zelenými brýlemi, s neslušivým mikádem a křivými zuby. Brýle sice už dnes nemám a nosím čočky, vlasy mám dlouhé a zuby perfektně rovné, ale mám i přesto pocit, že se toho moc nezměnilo.Takhle to začalo? Vážně? S pankáčem na hlavě? Řekněme, že tento styl mi tak úplně nezůstal. Ale možná by se mi i dnes líbilo, kdyby mě někdo držel v náruči a krmil mě. To musela být pohoda. Mrzí mě, že si člověk tyhle věci nepamatuje. Jako by to bylo jen tělíčko bez duše....až později si duše našla tělo....

Prohlížím si staré fotky a musím říct, že jsem moc ráda, že je mám. To je stejné jako s deníkem. Taky se šíleně směju, když se vracím zpět. Vidíte na sobě nesmírný pokrok, vývoj osobnosti a změny názorů. Jsem pyšná na to, v jakého jsem vyrostla člověka. Zní to namyšleně? Jestli ano, víte co? Je mi to jedno. Cítím to tak a nikdo mi to nedokáže vzít. Cítím se silná a dnes už i vyrovnaná. Dřív jsem taková nebyla. Ještě tak 2-3 roky zpátky jsem měla absolutně nulové sebevědomí vůbec jsem si nevěřila a chtěla jsem být někdo jiný. Dnes bych se už nevyměnila. Ano, pořád mě štve, jak vypadám - že mám tlustý nohy a přiliš kulatý obličej. Ale na druhou stranu si říkám, že jsem mohla dopadnout daleko hůř. Mohla jsem být stokilová machna s řídkýma vlasama a šilhajícíma očima (teď se nechci absolutně nikoho dotknout, berte to krapet s nadsázkou). Dnes mám co chci a daří se mi takřka ve všem (ťuk, ťuk, ťuk). Jsem šťastný člověk a miluju život. Každá sračka mě posílí, protože to zvládnu. Zvládla jsem vždycky všechno a tak to chci dál. Vím, že můžou přijít různé životní situace - nemoc, smrt v rodině, rozchod, později rozvod....ale říká se: co tě nezabije, to tě posílí -> a já tomu pevně věřím a jsem toho svědkem. Nenechám se jen tak srazit na dno a bojuji jak se dá.

Dnes mi je 18. Můžu legálně pít, mít svatbu, řídit auto a jít do vězení. To je ale asi tak všechno, co se změnilo. Je to jen číslo a vůbec nevypovídá o vyspělosti člověka. A jestli se chovám na 18? Nevím, to ať posoudí někdo jiný.Vidíte, jsem to pořád já. Vypadám pořád stejně. No...ale jo, mám o dost hubenější obličej, díky bohu. Ještě že jsem nezůstala taková kulička. Už nemám dětský tvářičky, jupííí. Prosím, prosím...ať se mi obličej věkem ještě zužuje. :D Vůbec by mi to nevadilo. Celkově se mi zdá, že se věkem zužuju...za pár desítek let se budu i zmenšovat....sakra :D

Ráda se ohlížím zpátky a musím se smát. Kdo jsem byla a kdo jsem teď? V jádru pořád stejná, ale přesto úplně jiná.

Gabriela

Nemocná...zrovna, když to nejmíň potřebuju

28. listopadu 2012 v 16:17 | Gabriela |  Já píšu
Zrovna nedávno jsem si říkala, že už jsem celkem dlouho nebyla nachlazená a že je mi vlastně nějak fajn. Přijde mi, že rok od roku jsem silnější a odolnější (kéž by to tak bylo i dál). Vzpomínám si, že ještě minulý rok jsem musela téměř každý den po škole aspoň chvíli spát, jinak jsem nebyla schopná absolutně nic udělat. Letos? Letos už tu potřebu nemám. Za celý školní rok jsem si odpoledne zchrupla možná 3x...jestli nepřeháním.

No ale zpět...tak mě to dostalo, nachlazení. Brrr...a to vážně pořádné. Nechci. Otravuje mě to, nechci být doma. A v pátek chci jít na ples. Teď jsem to opravdu nepotřebovala. Znáte to. A navíc jsem s přítelem v neděli rok! No jak to budu v takovém stavu slavit? Nijak. Navíc mám ZÍTRA NAROZENINY. Paráda, ne? Krásné narozeniny a rok s přítelem, jen co je pravda. Grrr.....víte co bych nechtěla? Být na svoje narozeniny a výročí nemocná. :D

Mám zabalený krk, slzí mi oči, nemůžu mluvit a když už promluvím, raději přestanu, protože nač si zbytečně způsobovat bolest, přítelova postel se změnila ve sklad posmrkaných kapesníčků, no a vypila jsem nejmíň galon čaje. No a jak teď zažídit, abych do pátku byla úplně ok? Nerada se krmím prášky. Myslím si, že si tělo umí poradit samo. Nicméně jsem podlehla nátlaku mámi a vzala si jeden paralen. :D

Nemůžu jít ani na praxi, ty malý fakáňata (nemyslím to zle, prostě tak děckám říkám) by ze mě onemocněly. Zítra asi zůstanu doma...a v pátek do školy jít odmítám, protože tam bude asi 6 lidí, protože všichni ostatní jedou do Vídně, kam jsem jet nechtěla, protože jsem si myslela, že se tam na tom mrazu děsně nachladím :D Vidíte to, vklidu jsem tam mohla, už bych nic nezkazila. Nemocná už jsem.

Náladu si vylepším zítra. Udělám si radost a objednám si ELF kosmetiku, kde budou od zítřka mega slevy, takže....nekup to. Za ty věci zaplatím jenom 570,- a bez těch slev by to bylo o dvě stovky dražší. Ano, aktivně jsem si počítala na kolik mě to vyjde a odečítala několika procentní ceny. :D Budu si kupovat peletu stínů, tři štětečky a cover tyčinku v nejtmavším odstínu (na kontury nebo zábavné make-upy).

Budu objednávat i barvy na facepainting, asi jen černou a bílou, ostatní barvy se dají vytvořit smícháním bílé se stíny. Pak už jen objednat foťák a sláva na ročníkovku a natáčení tutoriálů. Nemůžu se dočkat. :)

Gabriela

RECENZE: Avon luxe

26. listopadu 2012 v 18:47 | Gabriela |  Kosmetika
Kolekce LUXE od Avon je asi nejlépe vypadající kosmetika v mé sbírce. Luxusní zlaté balení! To jsem doposud vážně neměla. Byla jsem zvyklá na průhledné plastové a neoriginální flakonky a krabičky. Ale všichni víme, že balení není všechno a že to, co nás nejvíc zajímá, je uvnitř.


Z této řady mám všechny výrobky a seřadím je tak, jak jsem si nimi spokojená. To znamená, že začnu těmi nejlepšími.


Pudřík, v odstínu fair silk, mě příjemně nadchnul. Byla jsem překvapená, jak dobře matuje (uvidíte níže) a jak dlouho obličej vydrží bez lesku. Velmi mě oslovilo také to, jak je příjemně parfemovaný. Já z něj cítím sušené meruňky a celkově mi je tento výrobek dost sympatický. Hodnotím ho jako nejlepší z celé řady a šla bych do něj klidně znova. Navíc bavička je moc příjemná, akorát pro bledulky, jako jsem já a to mnohé oceníme. (329 Kč)

Bláboly, novinky, prosba

21. listopadu 2012 v 15:34 | Gabriela |  Já píšu
Krásné odpoledne,

dnešek je jak na houpačce - jednou dole, jednou nahoře. Ráno začalo hezky. Jako obvykle jsem se probudila vedle mého muže (proč my ženské nazýváme naše chlapy "můj muž", i když ještě nejsou našimi manželi?) a vyjmečně odcházel dřív než já. Pár minut u mě seděl a hladil mě ve vlasech. To se hned lépe probouzí a vstává.

Podívala jsem se na počítač a najela na krásnou a tam jsem zjistila, že se redakci nějakým způsobem podařilo můj článek přiřadit k jiné autorce, k jakési Nikol. To mě vytočilo nesmírným způsobem a psala jsem mail a prosila, ať to opraví. Jen si nemyslete, já chápu, že jsou to také jen lidé a že se splete každý, ale v té chvíli mě to naštvalo.

Pak jsem ale nějak nestíhala, tak jsem se vykašlala na svůj obvyklí bus ve 27 a jela jsem až ve 42,...však co, začínala jsem angličtinou a na tu novou učitelku vážně nemám náladu. Vůbec mě netrápilo, že přijdu o 5 minut později. Tak prý jsem byla u lékaře. V pořádku.

Po hodině angličtiny následoval horor, tedy pardon, matika. Znáte to, jak je vám čínské písmo tak cizí? Tak asi tak nějak já vnímám matematiku. A přišel test. Myslím, že by bylo lepší, kdybych se jen podepsala a vzdala veškeré pokusy na vyřešení příkladů. Možná bych se méně ztrapnila. Očekávám za pět.

Po škole jsem se vydala s S. prošmejdit veškerá elektra s cílem vybrat jí mobil a notebook. Já si chtěla vyzkoušet foťák. S. byla úspěšná a předběžně si vybrala mobil. Můj model foťáku neměli. Následovalo další naštvání.

Doma se nálada zlepšila. Přišel mi velice příjemný mail, že na focení do Prahy na Fashion days mě berou. Hurá, ani nevíte, jak mě to těší. Už ať je tu 12. prosince. Užiju si to a nic mi nesmí tu náladu pokazit. Jsem nadšená a už dumám nad tím, jak se nalíčím. Teď musím začít více makat na své postavě a nasadit mírnou dietku. A náladu mi zlepšilo ještě to, že článek už přiřadili k mému jménu, takže sorry N. a redakce, článek je můj :D

Chci vás poprosit - > buďte tak hodní a klikněte na níže uvedený odkaz. Článek si přečtěte a nebo hned odejděte, ale to "klik" prosím udělejte. Posunete mě tak na přední příčky sledovaných článků za celý měsíc. Pomůžete mi tak k pěkné odměně. Článek je o tom, jak hýčkat vztah.

PROSÍM O KLIKNUTÍ

Výrobky od AVON testuji a recenze se tu brzy objeví, do konce příštího týdne tu budou určitě. Předběžně mohu prozradit, že nejvíce vychválím paletku stínů a pudr. Zato nepochválím tekuté linky.

Příští víkend nic bohužel nepřidám a chci se za to omluvit. O víkendech většinou přidávám nejvíc, ale teď to nepůjde. Budu od rána do noci v práci.

Včera jsem napsala pro krásnou článek o produktech, které opravdu stojí za koupení, takže se těště. Součástí článku jsou mimi recenze na každý z produktů a já vím, že vy máte recenze rádi. :)

Je ospalý den, takže DOBROU NOC.

UNBOXING: Avon Luxe

19. listopadu 2012 v 16:17 | Gabriela |  Fotky
Na tenhle balíček jsem se neskutečně těšila. Čekala jsem na 7 úžasných produktů od AVON z řady LUXE. A dnes konečně dorazil. :)

Takže tady maličká ukázka a již velmi brzy se těšte na recenze!! :)

FOTOGRAFOVÉ - raďte, prosím!

18. listopadu 2012 v 19:23 | Gabriela |  Já píšu
Prosím všechny fotografy a šikovné lidi, kteří se vyznají ve foťácích, aby mi pomohli nějaký najít.

Co od foťáku vyžaduji:

- zaostření detailu
- cena do 4 000 Kč
- natáčení kvalitních videí s dobrým zvukem i zaostřením

Prosím , napište mi nějaký typ foťáku nebo ještě lépe - zanechte v komentářích odkaz.

Uvažuji o Fuji FinePix S4200, ale protože jsem v tomto směru amatér, prosím napište mi, zda o tomto foťáku něco víte, zda splňuje mé požadavky, něco o této značce a podobné informace. (odkaz zde)

Doufám, že se tu najde alespoň jedna dobrá duše, která mi poradí.

Děkuji, Gabriela

RECENZE: Palette mousse color

18. listopadu 2012 v 12:37 | Gabriela |  Kosmetika
Hrozně mě lákalo vyzkoušet tuhletu novinku (není to zas taková novinka, to já jsem sto let za opicema). Tak jsem se rozhodla, že to tedy zkusím a vybrala jsem si k testování odstín 665, který byl blízko mojí přirozené barvě, jen o něco výraznější a tmavší. Nechtěla jsem totiž nějaký extrémní rozdíl, jen dodat trochu života a lesku mým vlasům.Balení barvy hodnotím kladně, působí to zajímavě a zábavně. A víte co? Zábava to docela i byla. No,...ale jak v čem!Po otevření kelímku najdete hned několik věcí: návod, rukavice (které POZOR - nejsou to takové ty klasické shitky, které se hned roztrhnou, jsou to opravdu super rukavice velké tak akorát na ženskou ručku, takže si nepřipadáte, jakobyste na sobě měli igeliťák), pak vyvíječ (to je ta bílá lahvička), barvící prášek označený číslem barvy a balzám na vlasy s vůní jahod. Celá koupelna vážně voní po jahodách....Nejprve do kelímku nalijete vyvíječ a pak nasypete prášek. A ta sranda vypadá takto....


A pak už jen třepete a třepete...podle návodu máte 40x protřepat....A víte co? Protřepat do jde asi tak 3x a pak už jen nesmyslně třepete kelímkem a ta pěna se ale už dál víc nepohybuje. Přesto jsem třepala jak divá nejméně 50x. A během barvení jsem stejně zjistila, že jsou v pěně sem tam hrudky. Hlavně na dně kelímku.Hrudky si můžete krásně prohlédnout. Připomnělo mi to instatní gulášovou polévku (:D). Co se týče množství obsahu, musím pochválit. Mám vlasy dlouhé a ještě tam bylo barvy navíc. Pochopitelně jsem ji vypotřebovala ale celou. U jiných barev jsem si často musela kupovat dvě balení. Tady ale ne.A takhle to vypadá. Když pěnu aplikujete, je viditelná a bílá, později se ale jakoby vytratí. V této fázi přišel velký kámen úrazu. Nesnesitelné svědění pokožky. Už jsem se začala bát, že mám alergickou reakci. Ano, mohla bych si za to sama. Před každým barvením se má provádět test, jestli na produkt nebudete negativně reagovat. Ale kdo to dělá, že?
Svědění bylo opravdu intenzivní a nepříjemné. Až jsem to nevydržela a musela jsem to umýt. Takže barvu jsem na hlavě měla i s aplikací asi takových 15 minut. Po smytí barvy svědění přestalo, nesmírná úleva. Pak jsem aplikovala balzám na vlasy a ten byl velmi příjemný. Skvělá konzistence i vůně.Tady můžete vidět výsledek. Fotka rozdíl bohužel tolik nezachytí. Ve skutečnosti je to mnohem výraznější. Moje vlasy se teď nádherně lesknout, jsou příjemné na dotek, vypadají živější a zdravější. Myslím, že barva odpovídá i fotce na obalu.

Plusy
množství produktu v balení
zábavná a velmi snadná aplikace
pěna nestéká
obsahuje i balzám na vlasy
výsledná barva odpovídá fotce na obalu
po nabarvení se vlasy lesknou a jsou příjemné na dotek
jahodová parfemace

Mínusy
hrudky i po protřepání
intenzivní svědění pokožky

Cena
129 Kč

Doporučuji?
Se vším jsem byla nesmírně spokojená, barva nádherná, výsledek skvělý, aplikace velmi snadná, ALE to svědění nesnesu. Nedoporučuji.

Umělecká ročníkovka - plány

17. listopadu 2012 v 13:43 | Gabriela |  Já píšu
Čeká mě nakupování spousty materiálů na ročníkovku. Nebude to sranda a padne na to hodně peněz. Prolízám internet a hledám, co by bylo výhodné koupit. Určitě udělám objednávku z ELF, protože tam jsou hodně dostupné paletky stínů a dalších hodících se věciček a taky navštívím odchod Peggy sage, který máme ve městě. Jinak bych musela objednávat přes net,...ale otázka je, jestli to přes net nebude levnější.

Pokud máte někdo zkušenosti z body paintingem, tak vás žádám o radu - nutně potřebuji černou a bílou barvu za co nejlepší cenu. Nevíte, kde by se to dalo sehnat? (na netu)
Peggy sage nabízí hodně takových barev, ale v lahvičce je jen 10 ml za 150 Kč. 10 ml mi přijde málo.
Jsem šťastná, že značka essence je tak nádherně levná a mohu říct, že ve většině případech i kvalitní. Od této značky budu nakupovat tužky na oči, mají je za skvělou cenu a je na výběr dost barev.
Tady jsou předběžně věci, které jsem vybrala a považuji za nutné je mít. Zatím se tohle všechno pohybuje kolem necelých tisíc korun. Jsem šťastná, že mám teď domluvenou jednorázovou brigádu, za kterou bych měla snad dostat dost. Také prodávám pár věcí, tak doufám, že to vyjde a prodají se.

Zatím jsem se rozhodla dělat návrhy líčení na papír. Bude to dobré předložit u obhajoby.V návrzích budu pokračovat dál. Je dobré si promyslet, co vlastně budu na tom obličeji tvořit. Jednoduše si to načmkrám na papír a pak to jen přenesu na obličej.

Bojím se těch obhajob, ale to je ještě daleko. Každopádně musím sehnat několiv modelek (tak 3), které tam budou se mnou s mými výtvory na obličeji. Zatím mám jednu :D
|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |