Srpen 2013

Jaké jsou lesky od L´oréal Glam Shine?

30. srpna 2013 v 21:26 | Gabriela |  Kosmetika
L´oréal má absolutně úžasné produkty a proto ráda zkouším jejich novinky. Jednou z nich jsou i lesky GLAM SHINE. Jaké jsou?
Day to night make-up + make-up proměna

30. srpna 2013 v 12:26 | Gabriela |  Fotky
Jak vytvořit z naprosto jednoduchého denního líčení něco dramatičtějšího na večer? To vám ukážu v dnešním článku.


Zázračný olejíček na vlasy od Garnier

29. srpna 2013 v 11:41 | Gabriela
O vlasy jsem se kdysy vůbec nestarala, stále jsem se zabývala jen make-upem a říkala si, že je stejně nejdůležitější mít upravený obličej a že si pak vlasů lidi už tolik nevšímají. Nevím, kde jsem na tuhle filozofii přišla, ale jsem ráda, že už je dávno za mnou.

O své vlasy se snažím starat, chodím ke kadeřnici, používám pečující přípravky a už vlasy ani tolik nezatěžuji horkem. Během nějakých těch let jsem zjistila, že je vhodné vlasy vyživotat nějakými oleji. Přeci jen, tím mytím nejrůznějšími šampony o ten náš přirozený olej přicházíme a vlasy se mohou velmi snadno vysušovat. A zvlášť, přidáme-li faktrory jako fénování, kulmování, žehlení, ale také vlivy slunce a dokonce i samotné česání hřebenem.

Pod ruku mi přišel olej od Garnier. Vzhledově v obalu velmi atraktivní, ale zdaleka to nemusí vypovídat o kvalitě, že? Tak jak tedy Garnier Fructis miraculous oil funguje?


OPERACE UŠÍ: part 2: Plánování operace

27. srpna 2013 v 14:08 | Gabriela |  Já píšu
Jsem tu s dalším dílem k sekci článků o plastice uší. Dnes se zaměříme na to, jak probíhá plánování a celé domlouvání operace.

PŘEČTI SI part1

Vše se opět odehrává na oddělení ORL. Na domlouvání vlastně nic není, přijdete tam, zaplatíte si obvyklý poplatek 30 Kč, čekáte tak hodinku, jak už to tak bývá a jdete dovnitř. Doktor vám najde vhodný termín, samozřejmě se s ním můžete domluvit, který měsíc by vám vyhovoval nejlépe a tak dále. Já osobně brala nejbližší možný termín a ten vyšel bohužel až na říjen.

Doktor si "ohmatá" tvrdost vašich uší. Jiná vyšetření u mě neproběhla. Nejde o obtížný zákrok, asi nic jiného není potřeba.

Operace probíhá za úplné narkózy (není to zbytečné? původně jsem si myslela, že mi to jen umrtví), proto budete muset podstoupit předoperační vyšetření. V mém případě mě pan doktor poslal za mojí praktickou lékařkou a je třeba tam jít týden-14 dní před operací. Musíte dostat potvrzení, že váš zdravotní stav je v pořádku a jste schopni narkózy. Přeci jenom je to zásah do těla a není to úplně bezpečné a zdravé a to zvlášť, když máte nějaké zdravotní problémy, třeba slabé srdce a podobné nepříjemnosti.

V nemocnici budu ležet 4 dny a čeká mě vytahování stehů. Dohromady 3 týdny budu nosit obvaz kolem hlavy. Jestli i vy jdete na operaci a nemůžete si dovolit být 3 týdny doma, začněte si shánět tlusté látkové čelenky a šátky, prostě něco, čím ten obvaz schováte. Pokud ho tedy schovávat chcete, chápu, že se najdou i tací, kterým to nebude nepříjemné, takto chodit ven.

Mám trochu obavy. Jdu na operaci a za 4 týdny budu mít maturitní ples. Strašně se klepu, že do té doby se mi to nezahojí. Třeba v případě nějaké komplikace. Snad by mi doktor dovolil na jeden večer obvaz sundat, kdyby náhodou. Co myslíte? Kdo jste už byli na operaci? Za jak dlouho jste měli obvaz dole?

Sestra se mnou prošla formulář a vyplňovaly jsme různé věci. Třeba kdo za mě bude rozhodovat v případě, že bych za sebe nemohla rozhodovat já, zda se mi žákyňky mohou dívat do karty, zda je v rodině někdo, kdo nesmí znát informace o mém zdravotním stavu a podobné formality. Vyplnění netrvá dlouho. Pak se pod to jenom podepíšete.

V den operace se dostavíte na centrální příjem (platí pro ty, kdo mají zákrok v nemocnici, nevím, jak to chodí vyloženě na plastikách). A co se bude dít pak? O tom článek až po operaci.

Proměna v orientální princezny

23. srpna 2013 v 18:00 | Gabriela |  Fotky
V srdci mám velkou vášeň pro orientální make-up, nemůžu se ho nabažit, stále se na něj musím dívat a sama ho i líčit. Mám kamarádku, která vypadá možná tak trochu jak cizinka, taková orientální princezna, alespoň mně tak připadá. Její sestra totéž. A na koho jiného by se to hodilo víc, než na ně? Takže jsem si vše naplánovala a přijela na místo. Nejen, že jsem byla v roli vizážistky, ale také kadeřnice a fotografky. Fotografka ale opravdu nejsem, sami se o tom přesvědčíte. Neumím fotky upravovat jak profíci a ani fotit, ale mně, jako amatérovi, se ty fotky líbí. Vlásky se mi myslím ale povedly. A make-up? Tak za ten se teda musím pochválit. :) A samozřejmě VELKÝ dík patří nádherným modelkám Nikči a Simči.

Budu ráda za každý váš ohlas.

Více fotek (a že jich je hodně) najdete na stránkách mého facebooku ZDE.


Malé kosmetické triky

20. srpna 2013 v 14:11 | Gabriela |  Kosmetika
Kosmetika je zábavná a dá se s ní hrát. Líčidlo pro něco určené se dá použít jako úplně něco jiného a taky vám zaručím, že do vaší kosmetické sbírky od teď můžete zařadit i něco, co kosmetika vlastně vůbec není.Dětský pudr je nejlepší pudr na světě. Myslím při použití na obličej (nikoliv na váš roztomilý zadeček). Tak hebkou pleť jste ještě neměli, to vám zaručuji. Navíc je transparentní, takže váš make-up nebude mít tendenci oxidovat.

L´ORÉAL Miss Pop - laky na nehty

18. srpna 2013 v 15:50 | Gabriela |  Kosmetika
Nové laky, lesky, nálepky na nehty a další - to vše obsahuje nová kolekce Miss Pop od L´ORÉAL. Dnes se rychle mrkneme na laky. Jaké jsou?


Někdy je třeba vypnout

17. srpna 2013 v 15:54 | Gabriela |  Já píšu
Krásnou sobotu krásky a krasavci,


teď jsem se blogu bohužel nevěnovala tolik, jak bych si přála a to jsem si myslela, že o prázdninách to bude samý článek - jeden za druhým. Dokonce jsem se setkala s vyčítavým komentářem, že prý na blog ser...lalalá. Ne pokaždé je posvícení a v životě prostě přijdou občas chvíle, kdy se na chvíli zaseknete, zpomalíte a musíte nechat na chvíli i toho, co milujete. Potřebovala jsem prostor si řešit osobní věci, které jsou pro mě samozřejmě důležitější, než virtuální svět. Neberte to zle, já blogování miluju a blogovat budu dál, ale kvůli událostem minulých týdnů to prostě jinak nešlo, než zvolnit mé blogové tempo. Teď už to ale vypadá, že jsem to konečně já a bude vše OK. Naneštěstí mi ale stávkuje počítač, takže komplikované to pro mě stejně bude tak trošku dál. Nebýt počítače mé sestry, snad bych se vám ani nemohla ozvat. Ale nebojte, však já si vždycky nějak poradím! :)

A teď k veselejším věcem :) Můžete se již brzy těšit na reportáž z proměny mé oblíbené blogerky! Myslím, že se to skvěle povedlo a že vznikly báječné fotky. Už se nemůžu dočkat, až vám o tom všem napíšu a ukážu výsledky jak líčení, účesu, tak focení.
Můžete se těšit ale i na další ukázky mé práce, už v pondělí totiž konečně zrealizuji dlouho plánovanou akci. Proběhne líčení, česání a velké focení. Nejen, že budu dělat vizáž, ale budu i jeden z modelů. Akci jsem nazvala "souboj charakterů"...pak uvidíte proč. :)
To není ale všechno, mám naplánovanou další vizáž s focením mé kamarádky a to v orientálním stylu.

Co jsem zanedbávala, teď doháním, mám plné ruce práce. :) Tento týden jsem měla 2 zkoušky líčení nevěst. Jednu ve čtvrtek a další dnes. Nevěsty budou nádherné.

Díky za trpělivost a těšte se na články! :)

Gabriela

Orientální make-up

10. srpna 2013 v 9:35 | Gabriela |  Fotky
Mám v sobě velkou vášeň pro orientální make-up. Výrazné barvy, dramatické linky, silné konturování obličeje. Obdivuji tento druh make-upu až je mi někdy líto, že asi tady v ČR nepřijdu do kontaktu s klientkou, která by si něco takového nechala nalíčit. Jak jsem zpozorovala na youtube, takové líčení se v některých kulturách aplikuje na svatbách, kdy má nevěsta nádherné pestrobarevné šaty a spostu šperků. Je to nádherné a naprosto mě to uchvacuje. Možná jste už zpozorovali, že z tohoto typu líčení mám převzatý osobitý rukopis - techniku cut crease využívám téměř u každého líčení, avšak v různých formách. Také se rozhodně nebojím barev, nosím je ráda. A to i proto, že si myslím, že je nosit umím. Make-up se celkově musí umět nosit, ale hlavně aplikovat. Není divu, že se některé ženy bojí nosit třeba modré stíny - v hodně případech je důvod ten, že prostě nevědí, jak na to, neznají techniky a neví, jak barvy kombinovat s jinými. Jenže každá barva může vypadat nádherně, to mi věřte. A když říkám každá, můžu jít do extrému - křiklavě žlutá, svítivě růžová a tak podobně.Včera jsem vytvořila tento orientální make-up, kde jsou dominantou výrazné linky a samozřejmě cut crease. Hlavními barvami byla fialová, lahvově zelená, růžová a černá. U tohoto líčení je důležité dokonale zvýrazněné obočí. Já ho bohužel nemám tak silné, jak by se k tomuto make-upu hodilo.

Pokusila jsem se napodobit hijab, abych fotku udělala zajímavější.

A teď už se podívejte na fotky :)

3 zbůsoby, jak nosit zelené stíny

9. srpna 2013 v 12:54 | Gabriela |  Fotky
Zelené stíny jsou pro někoho možná trošku odvážné, všeobecně se mnoho lídí bojí barviček. Já mám pro vás 3 způsoby, jak je nosit. Vybere si každý. :)


|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |