Duben 2014

Ještě chvíli to potrvá

23. dubna 2014 v 16:30 | Gabriela |  Já píšu
Moje aktivita na blogu není v poslední době tak vysoká, jak bych si přála, ale bohužel, jinak to teď prostě nejde. A bohužel to ještě chvíli potrvá a to až do května. V úterý mám první část maturity, musím se teď prostě učit a hodně se připravovat, ale i tak mám bohužel pocit, že stále nic neumím. Musíte být trpěliví a vydržet to, snad mě pochopíte! :)

Po maturitě už budu mít konečně zase volnější režim a budu zase psát recenze a fotit kosmetiku, však nebojte. Všechno zase bude v normálu, jako dřív, mám rozjetých i hodně projektů, spolupráce s fotografy a modelkami, takže určitě je se na co těšit, jen si na to počkat a snad zůstanete se mnou a budete se sem dál vracet.

Také mě čeká na začátku června stěhování, vylétávám z hnízda a to bych taky ráda dokumentovala a pak udělala takovou velkou reportáž a napsala mou zkušenos se stěhováním. Kam se stěhuju? Bude ze mě Brňačka! :) Už se hrozně těším, Brno jsem si vážně oblíbila a jsem tam pečená, vařená. :)

A teď pro vás mám pár fotek, které jsem pořídila mobilem! Ale věřte, že i mě chybí ty kosmetické články, jen nemám čas to všechno nafotit a poupravovat. :(


Řasy z ebay

14. dubna 2014 v 18:32 | Gabriela |  Kosmetika
Řas není nikdy dost a že to může být pěkně nákladná část kosmetické výbavy, ví každá vizážistka. Proto není na škodu hledat a pátrat po levné variantě. Ale řasy musí taky nějak vypadat! Populární řasy jsou Red cherry, Ardell....a další a další, kdybych je měla kupovat jen pro sebe, není to vůbec velká investice, ale kupovat ve velkém pro druhé lidi už není nic moc sranda pro peněženku.

Z ebay už jsem vyzkoušela několikatery řasy, ale teď jsem vyzkoušela zase jiné, které jsou naprosto bezvadné a vzhledově zcela kopírují výše zmíněné populární značky řas. Hurááá. Dají se najít úplně snadno, zadejte si do ebay vyhledávače "eyelashes" a vyjede toho na vás milion. Tyhle, co mám já, jsou v sadě po pěti párech a mají průhlednou "linku", na které jsou "chloupky" připevněné. Nabízí je ve více stylech a stojí něco kolem padesátikoruny.

Já si vybrala 3 různé styly - jeden styl se mi líbil tak moc, že jsem si vzala 2 krabičky, takže mi přišly 4 krabičky nádherných řas. Na dotek jsou řasy jemné, ne jak ty tuhé z vietnamské tržnice, na oku jsou lehoučké a vypadají prostě fantasticky!Efekt motýlých řas :)Přirozené, pro jemný look.


A právě tyhle jsem si vzala 2x, protože jsou naprosto suprové a krásné.

Ještě je třeba dodat, že je nutné si pořídit KVALITNÍ lepidlo. To v žádném případě nekupujte na ebay. Kupte si lepidlo DUO, které je nejlepší, co můžete na trhu koupit. Používám ho už dlouho a je prostě nejlepší. Koupíte ho buď na internetu nebo jsem slyšela, že se prodává v MAC a Inglot.

Já řasy miluji a nedám na ně dopustit. Nosíte umělé řasy? Jak často?

Because I am happy

6. dubna 2014 v 20:20 | Gabriela |  Já píšu
Musím se s vámi podělit o mou radost. O normální, lidskou radost ze života. Mám pocit, že mi všechno vychází, až se toho na druhou stranu děsím. Lehce se dají věci ztratit, ale je těžké je získat.

Vystavila jsem svoji práci vizážistky na jedné facebookové skupině. Nabídla jsem svoji práci k TFP, protože přiznejme, potřebuji rozšiřovat portfolio, protože nemám a nebudu mít kosmetické vzdělání a já budoucímu zaměstnavateli budu muset ukázat, co umím a k tomu chci kvalitní fotky. Čekala jsem, že se mi ozvou dva fotografové a možná pár modelek. Ale byla jsem mile překvapena, ozvalo se mi kolem stovky lidí....fotografové a dokonce jedna MISS. Nestíhám ani na všechno odpovídat. Už mám domluvené 2 projekty a mimo jiné i s Gábinkou Papežíkovou. Moc se na to těším. :) Cítím se tak nějak požehnaně, protože se mi nikdy ani nesnilo o tom, že budu mít tolik příležitostí. Prostě mám radost a tak nějak cítím, že asi trochu šikovná být musím, když o mě má tolik lidí zájem. Je to moc hezký pocit. :)

Nějaký omezenec mi tady určitě napíše, že jsem trapná a že se chlubím. Na vás kašlu. Běžte si za svým štěstím a o mé se nestarejte. :) Co člověk chce, musí si vybudovat sám, nikdy nám nic nepřiletí na talíř a nikdy nic nedostaneme zadarmo. O to víc si úspěchu můžeme vážit - když ho dosáhneme vlastním úsilím. Už dlouho se řídím mottem "kdo chce stavět vysoké věže, musí se dlouho věnovat základům" a tohle pro mě funguje a je to 100% pravdivé.

A co je ještě oficiální? Že 6.6. si budu moct říkat vizážistka, protože na to budu mít certifikát od Make-up Institute Prague. Snad se zadaří a kurz zvládnu. Ohromně se na to těším, určitě to bude skvělá zkušenost a setkám se se skvělými lidmi. Plánuji si udělat ještě kurz na vlásky, ať si k práci nemusím volat kadeřnici a zvládnu to všechno sama. Myslím, že dobrá vizážistka by měla zvládat i vlasy.

A teď ještě přichází otázka vysoké školy, přihlášky podané mám, ale upřímně? Už po tom netoužím, nějak se to ze mě vytratilo. Prostě jsem se našla v něčem jiném. Žurnalistiku jsem zavrhla už před několika měsíci, totálně se to oddálilo od mého srdce a přehodnotila jsem to a přestala jsem něco takového chtít. Baví mě psát jen o kosmetice a kdybych byla novinářka, psala bych třeba o politice a vážných věcech a to jde, bohužel, mimo mě. Podala jsem si přihlášky na obory, kde se studuje anglický jazyk. To si představit dokážu, ale stále bych nebyla 100% šťastná. Angličtinu miluju, chci ji umět dokonale, ale to můžu jednou i bez VŠ. Na druhou stranu bych na vysokou měla jít - jednou se může něco stát - příjdu o svůj pracovní nástroj - o ruku...a nebudu moct líčit...a co bych pak dělala? O hlavu nepřijdu. Vědomosti v hlavě zůstanou, takže by bylo logické si něco vystudovat. Ale z vlastní zkušenosti vím, že když něco nechci, tak toho ani nedosáhnu, zato když něco chci, většinou se to podaří. Takže stejně podvědomně budu chtít ty zkoušky na VŠ neudělat. Pak si říkám, že jsem mladá holka a na VŠ můžu jít až další rok, kdybych si to rozmyslela, nic by mi neuteklo. Teď ještě mám právo na to dělat chyby, protože mi život ještě tak zásadně neutíká...a jestli životní rozhodnutí udělám teď nebo až za rok? To zas takovou roli hrát přece nemůže!

Moje maturita se blíží. 29.4. začínám a 27.5. končím. Jo, snad to udělám, držte mi pěsti, strach tu je, ale zase si říkám, že zas takový debil, abych to neudělala, být nemůžu. Sakra, nebo jo? Můžu? Nervozita udělá hodně. Uvidíme. Někdo září, někdo v září. :)

Tak se mějte krásně a užijte si posledních pár hodin neděle.

Gabriela

Mimozemšťanky

2. dubna 2014 v 21:28 | Gabriela |  Fotky
Dnes Vám ukážu fotky mé vizážistické práce. Akce proběhla už nějaký ten měsíc zpátky, ale asi ne všichni jste na fotky narazili, viděli je asi pouze ti, co sledují můj FACEBOOK.

Miluji modrou barvu v líčení, je pro mě inspirativní, navíc velmi ráda tvořím takové tajemné, nadpozemské věci. Kreativita, bez hranic, bez zamyšlení, prostě od srdce. Vytvořila jsem na sobě a na modelce Aničce mimozemšťanky, co bloudí po Zemi a nevědí kudy kam.

Pokud Vám vadí odvážné fotky, pak dejte vpravo nahoře křížek a opusttě můj blog. Předem také upozorňuji, že jakkoliv vulgární kometáře ihned mažu a blokuji návštěvníka. Také upozorňuji, že NEJSEM MODELKA. Takže na to berte ohled, ale když už si něco vymyslím a zorganizuji, tak na to mám taky ráda vzpomínku a nechám se také vyfotit.

Mám z celkové práce velikou radost. Moc se mi líbí a jsem na ni hrdá. Spolupracovala jsem s fotografem Lubomírem Řezníčkem.|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz | Děkuji ti za návštěvu blogu |